Akademia Liderów Miast Przyszłości
Blog Idea smart city Infrastruktura Innowacje i biznes Mobilność

Akademia Liderów Miast Przyszłości. Warsztaty w Krakowie [zaproszenie]

Rozwijacie swoje miasta w zgodzie z najnowszymi trendami? Chcę zaprosić obecnych tutaj samorządowców na interesujące wydarzenie. 7 czerwca br. w Krakowie odbędzie się Akademia Liderów Miast Przyszłości. Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu? Po pierwsze, będą poruszone aktualne tematy: elektromobilność oraz polityka zdrowotna w dobie dygitalizacji. Po drugie, spotkanie odbędzie się przede wszystkim z wykorzystaniem metody warsztatowej. Macie jeszcze wątpliwości?

Czym jest Akademia Liderów Miast Przyszłości?

Akademia Liderów Miast PrzyszłościAkademia Liderów Miast Przyszłości to cykl wydarzeń o charakterze warsztatowo-konferencyjnym, które pozwolą uczestnikom zapoznać się z najnowocześniejszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi dla miast.

Polskie miasta, podobnie jak przemysł, rozwijają się zgodnie ze światowymi tendencjami postępującej digitalizacji. Rośnie też świadomość obywateli, którzy chcą być partnerem samorządów i decydentów wspólnie wytyczając kierunki rozwoju swoich miast. Akademia Liderów Miast Przyszłości dostarcza praktycznych narzędzi i informacji bazując na ciekawych ‘case studies’ oraz umożliwiając nawiązywanie relacji, wymianę doświadczeń i know-how.

Cykl jest skierowany do samorządowców i osób zainteresowanych nowoczesnymi metodami zarządzania miastem oraz wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w różnych obszarach ich funkcjonowania , służących mieszkańcom oraz poprawie jakości środowiska naturalnego.

Agenda spotkania w Krakowie

Akademia Liderów Miast PrzyszłościWspólnym mianownikiem sesji w Krakowie będzie dbałość o komfort i bezpieczeństwo w erze intensywnego rozwoju technologii oraz postępującej digitalizacji.

Jednym z wyzwań współczesnych włodarzy miejskich jest ciągła chęć  podnoszenia jakości i atrakcyjności usług oferowanych mieszkańcom. W codziennym życiu mamy coraz częściej do czynienia z innowacjami technologicznymi, takimi jak autonomiczne pojazdy, e-mobilność czy aplikacje, dzięki którym można np. nie tylko monitorować jakość środowiska (szczególnie powietrza), ale i zarządzać tzw. big data oraz symulować różne scenariusze. Wszystko to w zgodzie z globalnymi standardami bezpieczeństwa.

Akademia Liderów Miast PrzyszłościUczestnicy akademii będą mieli  okazję do wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach i przeanalizowania różnych aspektów związanych z wprowadzaniem pojazdów autonomicznych. Dowiedzą się o rozwiązaniach w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, które nie angażują przestrzeni miejskiej. Za pomocą tzw. ‘digital simulation’ będą mogli zapoznać się z metodami efektywnej ochrony zdrowia i zapewnienia komfortu mieszkańcom miast. Usłyszą też o ciekawych projektach pilotażowych i modelach biznesowych związanych z tą tematyką.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie m.in. szeroko rozumianej kwestii innowacyjnych rozwiązań w transporcie – od rozwiązań organizacyjnych, e-mobilności, po pojazdy autonomiczne. Uczestnicy akademii będą mogli wziąć udział w warsztatach i przeanalizować różnorodne aspekty związane z wprowadzaniem pojazdów autonomicznych. Kolejnym tematem jakim zajmiemy się podczas zajęć akademii to profilaktyka zdrowotna i jej wymierne aspekty ekonomiczne i społeczne oraz redukcja emisji zanieczyszczeń.

Jak się zarejestrować?

Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2018 w w Centrum Konferencyjnym ICE przy ul. M.Konopnickiej 17 w Krakowie.

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny na stronie mttp.pl/rejestracja/akademia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorem warsztatów jest THINKTANK przy współpracy z firmą Siemens.