Aplikacja Extradom projekty domów
Blog Innowacje i biznes Lifestyle Przestrzeń

Aplikacja, która pomoże w wybraniu projektu domu

Czy poszukiwania gotowego projektu domu mogą być bardziej owocne dzięki nowym technologiom? Oczywiście. Gdy mamy działkę pod budowę domu i spore rezerwy finansowe, to – podchodząc do sprawy tradycyjnie – spędzamy dziesiątki godzin z architektem, aby stworzył odpowiedni dla nas projekt. Coraz bardziej popularną i ograniczającą koszty opcją jest zakup przez internet standardowego projektu dostępnego na rynku, który można niewielkim kosztem dostosować do naszych potrzeb.

Aplikacja Extradom projekty domów Aplikacja Extradom projekty domów Choć zakup gotowego projektu pozwala zaoszczędzić pieniądze, to z kolei wymaga spędzenia mnóstwa czasu przed ekranem komputera i przejrzenia dziesiątków propozycji. Extradom, portal oferujący obecnie kilkanaście tysięcy gotowych projektów, zaproponował swoim klientom pomoc – aplikację mobilną wspierającą proces wyboru projektu.

Extradom to biuro projektów domów obecne na rynku od ponad 16 lat. W ofercie posiada 19 tysięcy gotowych projektów domów, garaży, budynków gospodarczych, obiektów rekreacyjnych czy usługowych. Każdy inwestor może znaleźć pomysł idealnie dopasowany do swoich potrzeb – wystarczy przejrzeć portal Extradom, gdzie znajdują się projekty, wizualizacje (w tym 3D), rzuty kondygnacji, usługi dodatkowe (np. darmowy kosztorys budowy, podpowiedzi w zakresie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego), czy wreszcie sklep internetowy.

Aplikacja Extradom projekty domów Aplikacja Extradom projekty domówWybór tego jedynego, najlepszego dla nas projektu to wcale nie jest prosta sprawa. Wymaga czasu, zastanowienia, przejrzenia dziesiątków szablonów. Choć inwestorom wsparciem służą doradcy Extradom, to zazwyczaj chcemy w spokoju sami przejrzeć projekty. I takim osobom z pomocą przychodzi aplikacja Extradom projekty domów. Jest ona uproszczoną wersją serwisu internetowego firmy. Uproszczona nie znaczy w tym wypadku gorsza. Zostały zachowane podstawowe funkcjonalności, które pomogą nam dobrze zapoznać się z projektami.

Dzięki aplikacji Extradom można przeglądać projekty domów w dowolnym miejscu i o wybranej porze. W ramach własnego konta (albo utworzonego poprzez podanie emaila, albo za pomocą logowania przez konto na Facebooku lub Google) można dodawać najbardziej pasujące projekty do ulubionych, aby móc później do nich wrócić, zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej na komputerze.

Pomocne w wyszukiwaniu są filtry, dające możliwość zawężenia wyszukiwania w oparciu o niemal 20 kryteriów, m.in. liczbę kondygnacji, powierzchnię, rodzaj dachu, liczbę pokoi, energooszczędność, styl, itp. Przy każdym projekcie znajduje się ikona udostępniania – w łatwy sposób wybrany projekt możemy przesłać do rodziny czy znajomych, aby móc poradzić się czy poprosić o opinię. Z poziomu aplikacji możemy połączyć się z doradcą Extradom. Możliwa jest zarówno rozmowa telefoniczna, jak i rozmowa poprzez czat.

Aplikacja jest intuicyjna i chodzi bardzo płynnie. Dla kogoś, kto chce świadomie wybrać najlepszy projekt z oferty Extradom, jest to dobra opcja.

Aplikacja póki co jest dostępna wyłącznie na platformie Android.