Idący ludzie
Idea smart city Smart Citizen Zaproszenia

Bezpłatny kurs o smart city – trwają zapisy [ZAPROSZENIE]

Znalazłem bezpłatny kurs online Smart Cities organizowany przez brytyjski Open University w ramach platformy FutureLearn. Wygląda obiecująco, więc zachęcam do udziału.

Autorzy reklamują kurs hasłem: „Poznaj rolę technologii i danych w miastach oraz dowiedz się w jaki sposób można wziąć udział w tworzeniu smart city”. Podczas zajęć zostaną poruszone takie tematy, jak: życie w smart city, znaczenie myślenia systemowego, tzw. żywe laboratoria, otwarte dane, crowdsourcing, zagrożenie prywatności, bezpieczeństwo i wiele innych.

Kurs rozpocznie się 28 września i potrwa 6 tygodni z tygodniowym obciążeniem ok. 3 godzin. Wykładowcami podczas kursu będą wykładowcy z Open University: Lorraine Hudson oraz Gerd Kortuem.

FutureLearnJak wyglądają kursy FutureLearn? Nie testowałem osobiście, więc nie podzielę się doświadczeniami. Opinie znalezione w siec są raczej pozytywne. Dla wahających się polecam zajrzenie na stronę opisującą działanie tych kursów.

Jak się zapisać? Trzeba założyć bezpłatne konto na platformie FutureLearn i spośród listy dostępnych kursów  wybrać Smart Cities. Uwaga! Sam kurs jest bezpłatny, ale gdy ktoś zapragnie posiadać piękny certyfikat potwierdzający udział w kursie, to musi ponieść koszt 29 funtów + opłaty związane z przesyłką.

 

Fot. Pexels