Blog Forum Gdańsk 2017
Blog

Blog Forum Gdańsk 2017, czyli jadę w poszukiwaniu inspiracji

Najbliższy weekend spędzę na Blog Forum Gdańsk. Jest to najważniejsza w Polsce interdyscyplinarna konferencja dla blogerów. Jadę tam posłuchać polskich liderów środowiska, podpatrzeć z bliska ich aktywność, poznać ludzi i znaleźć inspirację dla dobrych zmian na Smart City Blogu.

BFG odbywa się po raz ósmy. W ubiegłym roku wyglądało to tak:

W internecie, oczywiście u blogerów, można znaleźć też relacje, np. tu, i tu, i tu, i jeszcze tu.

Co podczas tegorocznego Blog Forum Gdańsk?

Budowa Europejskiego Centrum Solidarności, 2012Mam nadzieję, że wiele interesujących wykładów i rozmów, kilka naprawdę inspirujących warsztatów (o tym poniżej) oraz mnóstwo pozytywnej energii. Smart City Blog (wcześniej Warsaw Smart City) istnieje od 2,5 roku. W kwietniu br. sporo zmieniłem: nazwę, szatę graficzną, a także niemal całą formułę funkcjonowania. Choć widzę już efekty nowego, to wciąż szukam pomysłów na udoskonalenia. Ufam, że znajdę je m.in. w Gdańsku w fascynującym otoczeniu Europejskiego Centrum Solidarności, które będzie miejscem konferencji (wstyd się przyznać, ale w ECS byłem 5 lat temu… podczas jego budowy – zdjęcie obok).

Nie będą opisywał tutaj całego programu, bo możecie sobie sprawdzić go samemu. Ale nie mogę nie napisać, że z niecierpliwością czekam m.in. na wykład Michała Kosińskiego („Profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych”), Michała Kreczmera („O roli researchu i znaczeniu „Common Knowledge” w dobie fake newsów”) oraz dwa panele dyskusyjne („Jak przeprowadzić i zredagować dobry wywiad?”, „Przekraczanie granic własnego „ja””). Dobrze zapowiada się również sobotnia impreza integracyjna, czyli Gala Blog Forum Gdańsk Award 2017, podczas której zostaną wręczone blogerskie nagrody roku.

Każdy z uczestników BFG mógł zapisać się na cztery fakultatywne warsztaty. Ja wyboru dokonałem szukając balansu między tym, co może się mi przydać przy blogowaniu, a tym, co mieści się w wśród moich zainteresowań. Ostatecznie wybrałem:

Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór, bo nie jest on przypadkowy.

YouTube? To jest element, który ma uzupełnić SCB, więc warsztat na ten temat jest niezwykle pożądany przeze mnie.

Niezbędnik? Fajnie będzie posłuchać i ocenić, gdzie znajduje się mój blogerski warsztat, tym bardziej, że od czasu do czasu zaglądam na bloga Jacka Kłosińskiego.

Pesonal branding? No cóż, celem SCB jest również współpraca z markami, w moim przypadku zarówno instytucjami publicznymi,  jak i sektorem komercyjnym.

Fotografia mobilna? Choć fotografuję od dziecka – w 1986 r. jako 10-letek otrzymałem nawet nagrodę w konkursie, do którego zdjęcia wykonałem aparatem Смена 😉 – to czuję, że od wielu lat bardziej zajmuję się naciskaniem spustu migawki (niech będzie, przycisku na ekranie smartfona…) niż fotografią. Czas na zmianę!

Transmisja internetowa z BFG

BFG będzie transmitowane w na żywo na www.blogforumgdansk.pl. Zachęcam, abyście dołączyli tą droga do uczestników. Na pewno warto.