Carsharing 4Mobility, Warsaw Spire
Aktualności Innowacje i biznes Mobilność

Carsharing: 4Mobility ma już 35 baz wynajmu samochodów w stolicy

4Mobility to pierwsza firma, która uruchomiła carsharing na rynku warszawskim. W przeciwieństwie do usług Traficar oraz Panek Carsharing działających w formule otwartej, firma 4Mobility oferuje carsharing oparty o stałe punkty wynajmu samochodów (+ obszar całej dzielnicy śródmieście). Właśnie została uruchomiona kolejna baza wynajmu aut – przy kompleksie biurowym Warsaw Spire. 

Carsharing to nowoczesne rozwiązanie stanowiące korzystną alternatywę dla samochodów służbowych, taksówek czy komunikacji zbiorowej. W Europie z podobnych usług korzysta już ponad 2,1 mln osób. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240.000 aut.

Carsharing 4Mobility dla stołecznego biznesu

Na mapie Warszawy car sharing od 4Mobility jest już obecny w ponad 35 lokalizacjach i udostępnia 50 aut marek MINI i BMW. Bezpłatny zwrot samochodu możliwy jest w każdej bazie oraz w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście. Firma w ramach usługi zapewnia również swoim użytkownikom bezpłatny postój w całej stołecznej strefie płatnego parkowania i bazach.

Carsharing 4Mobility, Warsaw Spire4Mobility nie ukrywa, że w pierwszej kolejności adresuje swoją usługę do przedsiębiorców. – Usługa carsharing, jaką dostarcza 4Mobility, jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi biznesu, dla których kluczowe kwestie to efektywna mobilność i wygoda. Jest to również uzupełnienie transportu miejskiego, wykorzystujące ideę współdzielenia oraz łatwy dostęp do nowoczesnych technologii. Carsharing to najlepsza i najbardziej korzystna finansowo alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek czy komunikacji zbiorowej. Dodatkowo, wypożyczenie – od rezerwacji po otwarcie auta – jest proste i intuicyjne, odbywa się bowiem przy użyciu aplikacji na smartfona – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility. Dlatego wiele lokalizacji postoju samochodów firma zlokalizowała w pobliżu centrów biznesowych.

Kolejnym z nich jest Warsaw Spire przy placu Europejskim 1. – W przypadku Warsaw Spire najemcy mają gwarancję najwyższej jakości stosowanych w nim rozwiązań. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy pracownicy oraz goście mogli korzystać z najnowocześniejszych udogodnień, również w kwestii transportu. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników, we współpracy z 4Mobility, udostępniliśmy bazę carsharing na terenie kompleksu z samochodami BMW oznaczonymi logo kompleksu, poszerzając tym samym gamę oferowanych rozwiązań – wyjaśnia Łukasz Mazurczak, dyrektor w dziale zarządzania nieruchomościami biurowymi w firmie JLL, zarządzającej kompleksem biurowym.

Jak działa 4Mobility?

Carsharing 4Mobility w skrócie:

  • dedykowana osobom prywatnym oraz firmom
  • 35 samoobsługowych baz wynajmu aut zlokalizowanych przy kluczowych węzłach komunikacyjnych i najważniejszych punktach biznesowych Warszawy
  • rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie
  • wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut
  • niskie koszty i wygoda użytkowania
  • użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans
  • bezpłatny zwrot w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility
  • samochody marki BMW i MINI
  • około 70 samoobsługowych baz i do 300 aut do końca 2017 r., w tym rozwój usługi w innych miastach Polski
  • usprawnienie mobilności

Źródło: materiały prasowe, 4Mobility
Fot: materiały prasowe, 4Mobility