Współpraca Traficar i Orlen
Aktualności Mobilność

Carsharing: Traficar rozpoczyna współpracę z Orlenem

Spółka Traficar rozszerza dostępność usługi carsharingowej i rozpoczyna współpracę z PKN Orlen, który odtąd będzie pełnił funkcję strategicznego partnera paliwowego marki. W ramach współpracy na wybranych stacjach Orlen w miastach, w  których dostępny jest carsharing Traficar, będzie można pozostawić i wypożyczyć samochód.

PKN Orlen poza zapewnieniem dostaw paliwa dla samochodów Traficara oraz świadczeniem dodatkowych usług, np. myjni, został partnerem strategicznym marki. Współpraca obu firm ma szerszy wymiar. Obie posiadają polski rodowód, a ich działania wspierają innowacyjność i promują nowoczesne technologie.

– Współpraca z PKN Orlen to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN Orlen tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę” – tłumaczy Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju  segmentu detalicznego Orlen. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał – powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży w PKN Orlen.

Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw Orlen będzie dostępna od 1 czerwca 2017 r. w miastach, w których jest obecny Traficar. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach koncernu, obie firmy planują również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych.

Traficar – pierwszy carsharing w Polsce

Współpraca Traficar i OrlenTraficar to spółka świadcząca innowacyjną usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Nowoczesna i intuicyjna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie.

Usługa rozliczana jest wyłącznie w oparciu o dwa parametry: wykorzystane minuty oraz przejechany dystans. Każda przejechany kilometr to 0,80 zł, każda minuta jazdy to 0,50 zł, a każda minuta postoju przy pozostawieniu samochodu w celu ponownego jego wykorzystania – 0,10 zł. We flocie Traficar znajdują się samochody Opel Corsa oraz Renault Clio. Obecnie usługa dostępna jest wyłącznie w Krakowie, ale firma planuje rozwijać ją również w innych miastach.

Źródło: Traficar (materiały prasowe)
Fot.: Traficar (materiały prasowe)