Cyberkolonializm, Krzysztof Gawkowski, Helion 2018
Bezpieczeństwo Blog Infrastruktura Technologie

Cyberkolonializm – premiera książki Krzysztofa Gawkowskiego [2 listopada]

Już 2 listopada będzie dostępna w księgarniach książka Cyberkolonalizm, której autorem jest dr Krzysztof Gawkowski. Krzysztof jest człowiekiem renesansu, udziela się w polityce, pisze kryminały, a naukowo zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, również w miastach. W ubiegłym roku mogliście na Smart City Blogu przeczytać z nim wywiad (Krzysztof Gawkowski: Miast całkowicie bezpiecznych nigdy nie było i nigdy nie będzie [wywiad]). Teraz, nakładem wydawnictwa Helion, ukazuje się jego książka, jakiej jeszcze na polskim rynku nie było.

Rozwój nowoczesnych technologii niesie ze sobą wiele korzyści, ale i jeszcze więcej zagrożeń. Rodzi również pytania o kondycję ludzkości, o wszechobecną możliwość manipulacji. Polityka, bezpieczeństwo, nasza własna prywatność i anonimowość — to wszystko są zagadnienia, które Krzysztof Gawkowski porusza w swojej książce. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie czają się niebezpieczeństwa i jak się przed nimi chronić. Naucz się, jak nie dać się pochłonąć i oszukać w cyfrowym świecie.

– Większość społeczeństwa na co dzień nie zastanawia się, jaki wpływ mają na ich życie nowoczesne technologie. (…) Bezpieczeństwo ustąpiło miejsca użyteczności, a tymczasem konsekwencje rozpychających się w naszym świecie nowoczesnych technologii już obecnie stanowią realne zagrożenie dla wielu aspektów naszego życia – pisze Krzysztof Gawkowski, autor książki Cyberkolonalizm.

Człowiek czy maszyna – kto  w tym tandemie  jest kolonizatorem, a kto kolonizowanym? Jak wyglądają nasza przyszłość i gdzie jest nasze miejsce w cyberprzestrzeni? Cyberkolonializm to książka o bliskiej przyszłości, która na pewno zmieni nasze życie.

Książkę Cyberkolonializm miałem już w ręku. Trochę miejsca autor poświęcił również miastom przyszłości i ich bezpieczeństwu, choć oczywiście tematyka publikacji jest znacznie szersza.  Cierpliwie czekajcie do premiery. Warto przeczytać. 

Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów!

Cyberkolonializm, Krzysztof Gawkowski, Helion 2018Ludzkość od wielu tysięcy lat przekształca i zmienia otaczającą ją przestrzeń. Jednak nawet XIX-wieczna rewolucja przemysłowa nie przyczyniła się w tak dużym stopniu do zmiany codziennego życia, ewolucji struktur społecznych czy uwarunkowań psychologicznych, jak współczesny cybernetyczno-internetowy postęp. Nowoczesna technologia już dawno przekroczyła granice wieku użytkownika, a teraz mierzy się z granicą czasu. Zaledwie 2 procent ludzi na świecie, którzy mają dostęp do komputera, smartfonu czy internetu, deklaruje, że mogłoby bez nich żyć. W której grupie jesteś Ty?

Dobrodziejstwa technologiczne otoczyły życie człowieka jak pajęczyna, z której już dziś wydostać się jest niezwykle ciężko, a za kilka lat może to być już całkiem niemożliwe. Rozwój nowoczesnych technologii niesie ze sobą wiele korzyści, ale i jeszcze więcej zagrożeń. Rodzi również pytania o kondycję ludzkości, o wszechobecną możliwość manipulacji. Polityka, bezpieczeństwo, nasza własna prywatność i anonimowość — to wszystko są zagadnienia, które Krzysztof Gawkowski porusza w swojej książce. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie czają się niebezpieczeństwa i jak się przed nimi chronić. Naucz się, jak nie dać się pochłonąć i oszukać w cyfrowym świecie. Cyberkolonializm to książka o bliskiej przyszłości, która na pewno zmieni Twoje życie.  Może sam zostaniesz cyfrowym rewolucjonistą? 

z okładki Cyberkolonializm

Cyberkolonializm, Krzysztof Gawkowski, Helion 2018Krzysztof Gawkowski (1980) — społecznik i wykładowca akademicki. Doktor nauk humanistycznych specjalizujący się w zakresie bezpieczeństwa państwa. Dyrektor Polskiego Instytutu Cyberbezpieczeństwa oraz członek Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Bezpieczeństwa Inteligentnych Miast. Autor książek: Obudzić państwo i Administracja samorządowa w teorii i praktyce, a także powieści kryminalnych Piętno prawdy oraz Cień przeszłości.