Uber
Aktualności Lifestyle Mobilność

Czy zagraniczni turyści w Polsce korzystają z Ubera?

Uber pochwalił się, jak zagraniczny turyści korzystali z jego usług w trzech miastach w Polsce. Pod lupę wzięto Warszawę, Kraków i Gdańsk. Jak wynika z danych Ubera, w wakacyjne miesiące w tych 3 polskich miastach z aplikacji skorzystali turyści z 99 państw z całego świata.

Dokąd  jeżdżą zagraniczni goście z Uberem?

W każdym z miast najwięcej przejazdów rozpoczynało lub kończyło się na dworcu głównym. W Warszawie użytkownicy wybierali głównie przejazdy nad bulwary wiślane i okolice Płyty Desantu – czyli imprezowej, plenerowej miejscówki w Warszawie. W Krakowie popularnym miejscem okazał się Plac Wszystkich Świętych na obrzeżach Starego Miasta, z klimatycznymi kawiarniami i pubami. Z kolei w Gdańsku turyści korzystający z Ubera wybierali przede wszystkim Plac Kobzdeja, niedaleko Hali Targowej, zwany niegdyś Targiem Truskawkowym.

5 podstawowych destynacji wakacyjnych (poza lotniskami) w każdym z miast:

Warszawa
Dworzec Warszawa Centralna
Dworzec Warszawa Zachodnia – 8 peron
Wybrzeże nad Wisłą na wysokości Płyty Desantu (Solec)
Hala Koszyki
Plac Zamkowy na Starówce

Kraków
Dworzec Kraków Główny Osobowy
Plac Wszystkich Świętych
Barbakan
Ulica Lubicz
Dolnych Młynów / Czarnowiejska

Gdańsk
Dworzec Gdańsk Główny
Plac im. Dariusza Kobzdeja + pomnik Jan III Sobieskiego
Klub B90, Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej
Granaria Gdańsk
Złota Brama

Ppodczas letnich miesięcy liczba przejazdów z- i na- lotniska zdecydowanie wzrosła, w porównaniu z wiosenną statystyką Ubera, dotyczącą przejazdów turystów w Polsce. Największa zmiana dotyczyła portu lotniczego w Gdańsku im. Lecha Wałęsy: tutaj odnotowano wzrost ruchu o ponad 25%. Dużą popularnością cieszyło się także krakowskie lotnisko Balice, które zanotowało 16% wzrost przejazdów zamawianych przez aplikację. Z kolei w Warszawie na lotnisko Chopina kierowcy korzystający z aplikacji odnotowali 8% wzrost liczby kursów.

Skąd przyjechali turyści?

Na przełomie czerwca i sierpnia goście z ponad 90 krajów całego świata odwiedzili trzy polskie miasta: największą różnorodnością może się pochwalić Warszawa, do której przyjechali turyści z aż 99 państw. Kraków przywitał przedstawicieli 95 krajów, a Gdańsk odwiedzili obywatele legitymujący się 91 paszportami z różnych stron świata.

Oto Top 5 państw dla każdego z miast:

Warszawa
Stany Zjednoczone
Wielka Brytania
Francja
Ukraina
Niemcy

Kraków
Wielka Brytania
Stany Zjednoczone
Francja
Ukraina
Australia

Gdańsk
Wielka Brytania
Stany Zjednoczone
Szwecja
Francja
Niemcy

Źródło: Uber
Fot. Uber