Jeden Ślad
Aktualności Innowacje i biznes Lifestyle Mobilność

Do końca roku możesz zostać udziałowcem spółki Jeden Ślad

Jeden Ślad to sieć skuterów, która jest obecna na warszawskim rynku od wiosny br. Młody startup, dla którego minione miesiące okazały się sukcesem, ma apetyt na kolejne – by to osiągnąć postanowił zebrać od społeczności inwestorów CrowdWay.pl niezbędne 900 tysięcy zł do dalszego rozwoju. Każdy może zostać inwestorem tylko do końca roku. 

Jeden Ślad od wiosny tego roku udostępnia w stolicy ponad 130 skuterów. Są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dużych miast – dzięki nim sprytnie omijamy korki, nie musimy martwić się miejscem parkingowym czy też opłatami postojowymi. Wykorzystując aplikację mobilną namierzamy najbliższy w naszej okolicy skuter, sprawdzamy jego dostępność i płacimy tylko za czas, w którym z niego korzystaliśmy.

Jeden ŚladJednak jak się okazuje nie tylko „zwykli” mieszkańcy Warszawy pokochali Jeden Ślad. Do grona ich wiernych wielbicieli dołączyły sieci, które każdego dnia doręczają setki dań zamawianych przez internet. I nic w tym dziwnego, bo cena przejechania 100 kilometrów to około 1 zł. W gronie klientów korzystających z Jednego Śladu są między innymi Uber Eats czy AmRest.

W każdym z jednośladów zamontowane są wymienne pakiety baterii o zasięgu około 50 kilometrów, dla klientów biznesowych mają one zasięg do nawet 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Najczęściej to na nich widzimy dostawców i kurierów, którym zależy na szybkim i tanim przedostaniu się z punktu A do punktu B. Jeden Ślad zapewnia także 24h/7 wsparcie i obsługę klientów.

– Bardzo nas cieszy rozwój firmy. Widzimy w niej ogromny potencjał i dlatego postanowiliśmy wyemitować część udziałów po to, by pozyskać dodatkowe środki na rozwój – wyjaśnia Łukasz Banach współzałożyciel JedenSlad.pl – Pozyskane pieniądze przeznaczymy na powiększenie ilości dostępnych skuterów, sprzedaż i marketing. Zdradzę też, że przygotowujemy zupełnie nowy model – to będzie prawdziwa rewolucja! – dodaje.

Dlaczego warto zainwestować w Jeden Ślad?

Spółka planuje ekspansję poza rynek warszawski w kraju (Wrocław, aglomeracja śląska, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Lublin i Olsztyn) oraz na rynki międzynarodowe (Włochy – Wenecja, Verona, Czechy – Praga, Węgry – Budapeszt oraz Hiszpania – Barcelona). Jako pierwszy projekt w Polsce i jeden z pierwszych w Europie sieć JedenŚlad realizuje kompleksowe wdrożenie polegającego na opracowaniu i realizacji unikalnej koncepcji 3-kołowego pojazdu wraz z integralnym, opracowanym na zamówienie, systemem zasilania.

Jeden ŚladWraz z partnerami biznesowymi i inwestorami Jeden Ślad pracuje nad przygotowaniem testowego wdrożenia wewnętrznego projektu zintegrowanych dostaw gastronomicznych opartego o własną flotę zdalnie zarządzanych pojazdów elektrycznych z predykcyjnym, dynamicznym systemem zarządzania zapotrzebowaniem opartym o analitykę i Big Data oraz elastyczne systemy zatrudniania i rozliczeń. Zespół dostrzega również ogromny potencjał biznesowy w rozszerzeniu grup docelowych projektu w obszarach takich jak pakiety benefitowe, centra biurowe i hotelowe – stanowiące przecięcie modelu B2C i B2B. Skierowanie działań do tych grup docelowych będzie stanowiło jeden z priorytetów spółki w 2018 roku.

W dokumentach zachęcających do zainwestowania w Jeden Ślad zostało wymienionych 6 powodów, dla których warto zostać udziałowcem spółki. Są to:

  1. Jeden Ślad jest pionierem na rynku sharingu i wynajmu biznesowego skuterów elektrycznych
  2. Doświadczony zespół
  3. Gotowy, działający i spełniający oczekiwania klientów produkt
  4. Około 80% biznesu oparte jest o rynek B2B
  5. Zaufanie klientów
  6. Dynamicznie rosnący rynek usług sharing economy

Jak zainwestować w Jeden Ślad?

Do końca roku można zostać udziałowcem w spółce poprzez platformę www.crowdway.pl. Aby to zrobić, należy zarejestrować się na platformie oraz zapoznać się ze wszystkimi dokumentami oraz materiałami dołączonymi do oferty. Minimalna kwota, jaką można zainwestować, to 2004,45 PLN za jeden udział. Można nabywać tylko całe udziały, zatem każda wyższa inwestycja powinna odpowiadać wielokrotności powyższej ceny emisyjnej udziału.

– Rynek skutersharingu jest nowy, ale bardzo perspektywiczny. Dlatego jako CrowdWay postanowiliśmy wesprzeć JedenŚlad w pozyskiwaniu finansowania. Wierzymy, że tego rodzaju rozwiązania, które tak pozytywnie oddziałują na środowisko i wielkość naszego portefla, są przyszłością. Chcemy być jej częścią – mówi Łukasz Zgiep z CrowdWay.

Oferta inwestycyjna spółki Jeden Ślad

Źródło: materiały prasowe
Fot. materiały prasowe