Dron w mieście
Bezpieczeństwo Infrastruktura Innowacje i biznes Przestrzeń Technologie Zaproszenia

Forum: Drony w mieście. Konsultacje U-Space [zaproszenie]

4 kwietnia w Krakowie odbędzie się forum Drony w mieście. Konsultacje U-Space. Celem wydarzenia jest zapoznanie samorządowców i przedsiębiorców zapoznała się z koncepcją U-Space. 

Przyświeca nam idea, by jak największa grupa samorządowców i przedsiębiorców zapoznała się z koncepcją U-Space. Na początku nowej kadencji samorządu w 2019 r. zarządzanie przestrzenią powietrzną do 150 metrów stanie się nowym zadaniem własnym. JST winny przeanalizować swoje strategie smart cities, plany zagospodarowanie przestrzennego oraz zasoby geoinformacyjne, by podołać temu zadaniu. Jednocześnie już dzisiaj przedsiębiorcy wespół z samorządowcami testują nowe modele ekonomiczne wykorzystania dronów w mieście. To dobra okazja, by wymienić się informacjami – piszą organizatorzy w zaproszeniu na forum Drony w mieście. Konsultacje U-Space.

Udział w konsultacjach jest bezpłatny, kwalifikowany. Udział jest rekomendowany władzom miejskim, radnym, przedstawicielom wydziałów rozwoju, innowacji, smart cities, zagospodarowania przestrzennego, geodezji i kartografii, cyfryzacji, ochronie środowiska transportu, zarządzania kryzysowego, strażom miejskim oraz przedsiębiorcom i naukowcom zainteresowanych rozwojem rynku dronów w Polsce.

Forum odbędzie się 4 kwietnia 2018 roku w Hotelu Galaxy (Kazimierz, ul. Gęsia 22) w Krakowie.

Organizatorami forum są: Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy, Polska Izba Systemów Bezzałogowych oraz Fundacja „Instytut Mikromakro”.

Więcej informacji o wydarzeniu, program oraz formularz rejestracyjny na stronie konferencji.

Źródło: Facebook
Fot. Pixabay