Czytnik, e-book
Blog Idea smart city

E-booki o miastach taniej tylko do 19 listopada

W księgarni internetowej Publio.pl trwa promocja na e-booki o tematyce miejskiej. Do kupienia są 24 książki (+1 audiobook)  ze zniżką nawet do 50%. Wśród nich kilka pozycji, które każda osoba zainteresowana rozwojem miast powinna przeczytać. W promocji jest też książka Pauliny Wilk „Pojutrze. O miastach przyszłości”, która miała swoją premierę w tym miesiącu. 

Co polecam z promocji?

Większość książek w promocji jest wartościowa. Wśród moich faworytów, których z pełnym przekonaniem polecam, znajdują się:

„Pojutrze. O miastach przyszłości” – premiera

W listopadzie br. miała miejsce premiera książki Pauliny Wilk „Pojutrze. O miastach przyszłości”. W promocji do kupienia za 22,90 zł. Jeszcze nie czytałem, ale recenzje na blogach czytelniczych pozytywne:

„Jestem pod wrażeniem tej książki, której konstrukcja, jak i treść dostarczają wielu informacji, ciekawostek i rodzą pytania. Pozwalają też szerzej spojrzeć na duże metropolie i ich przyszłość” (ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl)

„Cały reportaż był, jak wspomniałam, napisany genialnie, z polotem, finezją i na potwierdzenie mogę dodać, że zaznaczyłam ogromną ilość cytatów, bo autorka nie pisała tylko o miastach, w pewnym sensie mówiła też o kondycji ludzkości.” (book-shark)

„Paulina Wilk podążyła tropem urbanistycznych fantastów, myślicieli, przemysłowców, architektów, którzy mieli alternatywną wizję miasta, i zderzyła to ze stanem faktycznym. Dziewięć portretów metropolii to zarys możliwości, w którą stronę możemy się skierować jako ludzkość – w stronę upodlenia, pychy, dumy, alienacji, pogodnego i zrównoważonego życia…” („W drodze”)

Na stronie Wydawnictwa Literskiego, wydawcy książki, można przeczytać m.in.:

Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.
 
Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat?
 
„Pojutrze. O miastach przyszłości” to literacki reportaż, dziennik z podróży, pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to, co widzi, z filozoficznymi koncepcjami, futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast, ale i o przyszłość człowieka.

 

Wszystkie książki w promocji dostępne są na stronie księgarni Publio.pl tylko do 19 listopada.

Fot. Pixabay