Eye Contact Experiment 2017
Lifestyle Smart Citizen Zaproszenia

Eye Contact Experiment 2017 w 11 miastach w Polsce [zaproszenie]

23 września odbędzie się ogólnoświatowe wydarzenie The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2017. Dołączyło do niego również 11 polskich miast. A o co chodzi? O odbudowanie poczucia więzi międzyludzkiej poprzez doświadczenie siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Wydarzenie polega na podzieleniu się „1 minutą” kontaktu wzrokowego z przypadkowymi osobami w miejscu publicznym.

Wydarzenie światowego Eye Contact zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2015 roku, w 156 miastach na całym świecie i uczestniczyło w nim szacunkowo ok. 100 000 osób. W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły, także miasta w Polsce – m.in. Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław. 

W tym roku w swoim mieście wydarzenie współorganizuje m.in. inicjatywa Smart City Rzeszów, która przygotowała z tej okazji sympatyczny film promocyjny:

Eye Contact Experiment 2017 w Polsce

W wydarzeniu w Polsce można wziąć w jednym z uczestniczących miast (szczegółowe lokalizacje są dostępne po kliknięciu miasta):

Na miejscu eventu należy znaleźć tablicę z napisem “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego…”. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się „kontaktować” na stojąco. Uczestnicy wydarzenia „dzielą się” kontaktem wzrokowym między sobą.

Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć z swoim miastem do The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2017, to należy wejść na stronę www.eyecontactexperiment.com, kliknąć zakładkę „Host an event” – „Become a Host” i wypełnić formularz. Trzeba wybierać dogodną przestrzeń w mieście, utwórz wydarzenie na Facebooku i je promować wydarzenie.

Eye Contact Experiment dwa lata temu w Berlinie

Fot. Facebook / The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2017 – Rzeszów