GISforum, 21-22 listopada 2018, Wrocław
Blog Infrastruktura Przestrzeń Technologie Zaproszenia

GISforum we Wrocławiu pod patronatem Smart City Bloga [zaproszenie]

Dobra wiadomość na koniec tygodnia. Smart City Blog został zaproszony do współpracy przy tegorocznej edycji konferencji  GISforum. Jest to od lat ważne miejsce na mapie wydarzeń poświęconych rozwiązaniom z zakresu informacji przestrzennej i jej infrastruktury. W tym roku odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2018 we Wrocławiu. Trwa rejestracja uczestników. 

Smart City Blog został patronem medialnym konferencji GISforum. Podczas wydarzenia będzie można wysłuchać również mojej prezentacji nt. korzyści dla miast płynących z zastosowania modeli 3D.

Konferencja GISforum, poświęcona głównie zagadnieniom GIS oraz 3D City, gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli administracji publicznej oraz wielu sektorów gospodarki. Uczestnicy podejmują dyskusję na temat najważniejszych aspektów prawnych, organizacyjnych oraz technologicznych dotyczących systemów informacji przestrzennej. Konferencja GISforum jest miejscem, gdzie następuje wymiana opinii i doświadczeń pomiędzy twórcami standardów prawnych i technicznych, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań informacji przestrzennej. Konferencja GISforum stawia sobie za cel połączenie praktyki wykorzystania systemów informacji oraz danych przestrzennych w różnych aspektach, oraz branżach z najnowszą wiedzą i technologią w zakresie systemów GIS.

Konferencja jest adresowana do przedstawicieli administracji publicznej, przedstawicieli zarządców infrastruktury transportu, zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw sieciowych, biur geodezyjnych i projektowych. Formuła konferencji jest rozwijana zgodnie z oczekiwaniami i opiniami uczestników konferencji oraz użytkowników rozwiązań informacji przestrzennej.

Co w tym roku na GISforum?

Główne tematy tegorocznej konferencji to m.in.modele miejskie 3D – przykłady zastosowania, współpraca z miastami w zakresie danych i modeli 3D pozyskanych w projektach przez GUGiK, prezentowanie zagadnień urbanistycznych za pomocą miejskich modeli 3D, wykorzystanie danych geologicznych, miejskie modele energetyczne, wykorzystanie narzędzi GIS w procesach rewitalizacji oraz partycypacji społecznej, integracja i automatyzacja procesów w projektach przetwarzania danych 3D narzędziami ETL, kompleksowy system dla branży wod-kan z wykorzystaniem danych GESUT, modelowanie sieci hydraulicznej.

W tym roku firma SHH zrealizowała dla Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ innowacyjny w skali Polski projekt budowy modelu 3D miasta Poznania w standardzie OGC cityGML 2.0 wraz z narzędziami do jego aktualizacji, kontroli oraz publikacji. Projekt oraz zagadnienia z nim związane będzie jednym z wiodących tematów podczas konferencji GISforum 2018. Model Poznania jest dostępny na stronie sip.geopoz.pl

Autorami prelekcji są eksperci zajmujący się na co dzień systemami informacji przestrzennej – przedstawiciele urzędów, przedsiębiorstw, organizacji non-profit oraz dostawców rozwiązań IT.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne są dostępne na gisforum.pl

Konferencji towarzyszyć będą stoiska ekspozycyjne firm specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania najnowszych trendów, zapoznania się z oferowanymi aplikacjami, a także wymiany doświadczeń.

Rejestracja

Rejestracja udziału odbywa się poprzez stronę GISforum.

Uczestnicy zainteresowani rejestracją udziału z gwarancją noclegu w hotelu IBIS proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego do dnia 22 października 2018.

Uczestnicy zainteresowani rejestracją udziału bez gwarancji noclegu w hotelu IBIS proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego do dnia 10 listopada 2018.

Po wyczerpaniu limitu zarezerwowanych pokojów hotelowych przed terminem 22.10.2017 organizator nie gwarantuje dostępności miejsc noclegowych w hotelu IBIS (Silver Conference Center).

Patronaty

GISforum odbywa się pod patronatem Głównego Geodety Kraju. Patronat medialny objęły, obok Smart City Bloga, media branżowe – portal GEOFORUM oraz Portal Geoinformacyjny gispaly.pl.