recykling
Innowacje i biznes Lifestyle Warsaw Smart City Zaproszenia

Gospodarka obiegu zamkniętego tematem konferencji w Warszawie [zaproszenie]

Trwa rejestracja na konferencję Gospodarka obiegu zamkniętego – biznes i konsument na ścieżce zmiany, która odbędzie się 23 listopada br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wydarzenie będzie poświęcone tematyce gospodarki obiegu zamkniętego (ang. circular economy) – czyli nowoczesnej koncepcji tworzenia wartości poprzez racjonalne wykorzystanie zasobów. Koncepcja ta pozwala na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko wytwarzanych produktów dzięki takim zmianom na wszystkich etapach cyklu życia produktu, które umożliwiają powtórne wykorzystanie użytych materiałów tworząc nową wartość.

Podczas konferencji przedstawione zostaną doświadczenia międzynarodowe z tego obszaru oraz omówione zostaną możliwości wdrożenia podobnych działań w Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia jest Peter Lacy – Dyrektor Zarządzający Growth, Strategy and Sustainability w Accenture. W trakcie konferencji przedstawione zostaną także modele biznesowe gospodarki o zamkniętym obiegu, jak również odbędzie się dyskusja na temat zrównoważonej konsumpcji i świadomości konsumentów.

Honorowym partnerem wydarzenia jest Ambasada Holandii. Konferencji partnerują także: IKEA, Stena Recycling oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany wkrótce na stronie www.reconomy.pl.

Bezpłatna rejestracja do udziału w konferencji

Warto przeczytać: Aktualny numer Magazynu Miasta: ekonomia cyrkularna oraz Ekonomia okrężna: w 5 gminach rusza program pilotażowy

Źródło: Instytut Innowacyjna Gospodarka
Fot. Pixabay