Bezpieczeństwo Blog Innowacje i biznes Mobilność

Gotowi na nowe technologie? – mój artykuł dla a&s Polska

Pod koniec czerwca ukazał się kolejny numer a&s Polska, którego tematem przewodnim jest Smart City. W numerze znajdziecie również mój artykuł „Gotowi na nowe technologie?”, w którym – na przykładzie elektromobilności w Polsce – zwracam uwagę na konieczność pamiętania nie tylko o zaletach wdrażanych rozwiązań, ale również związanych z nimi zagrożeniach. 

„Zwolennicy rozwoju inteligentnych miast często mają tendencję do podkreślania zalet nowych technologii, zapominając przy tym o ich wadach. Takie podejście utrudnia rzetelną ocenę wartości danego rozwiązania, ale też uniemożliwia przygotowanie się do ograniczenia lub eliminacji zagrożeń związanych z wdrożeniami. Dotyczy to również problematyki bezpieczeństwa, co świetnie widać na przykładzie rozwoju elektromobilności w Polsce.” – zapraszam do lektury całego artykułu.

W numerze 3/2019 a&s Polska również m.in. ciekawe teksty Krzysztofa Gawkowskiego („Smart robi różnicę”) czy Przemysława Bańko („Życie to nie film. Bezpieczeństwo inteligentnego miasta”). Czasopismo można przczytać online poniżej lub pobrać w wersji PDF.