Hubhub: Inteligencja polskich miast - Od pomysłu do wdrożenia
Blog Idea smart city Innowacje i biznes Smart Citizen Zaproszenia

HubHub: Czy polskie samorządy są gotowe na Smart City? [zaproszenie]

Hubhub w Warszawie właśnie rozpoczął 3-miesięczny cykl cotygodniowych spotkań poświęconych tematyce mobility oraz smart city. Pierwsze spotkanie było z Kacprem Winiarczykiem, który budował obecność Ubera w Polsce. Kolejne – już 2 października – dotyczy inteligencji polskich miast. Będę moderował dyskusję z udziałem Mateusza Trawińskiego z Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis.pl oraz Jana Kamińskiego z Footsteps

Hubhub przy ul. Postępu 14 w Warszawie  to połączenie wygodnej przestrzeni biurowej i co-workingowej oraz bogatego programu wydarzeń edukacyjnych i spotkań w trakcie oraz po godzinach pracy.

Inteligencja polskich miast – Od pomysłu do wdrożenia

2 października o godz. 19.00 w HubHub odbędzie się spotkanie zatytułowane „Inteligencja polskich miast – Od pomysłu do wdrożenia”. Czy polskie samorządy są gotowe na Smart City? Wiele z naszych miast pilnie potrzebuje rozwiązań, które usprawnią ich funkcjonowanie. Na świecie nie brakuje przykładów wdrożeń, które odniosły sukces. Uczestnicy porozmawiają o realiach wdrażania innowacyjnych miejskich rozwiązań i współpracy z administracją publiczną. Czy urzędniczy beton faktycznie istnieje, a jeżeli tak, to jak go przebić?

Na te pytania spróbują odpowiedzieć eksperci:

Mateusz Trawiński z Centrum Innowacji Społeczeno-Samorządowych CentroPolis przedstawi mechanizmy sprzedaży i wdrażania rozwiązań Smart City oraz opowie o radzeniu sobie z ich kosztami.

Jan Kamiński z Footsteps opowie o swoich doświadczeniach ze współpracą z ponad 50 samorządami w Polsce, o tym jak urzędnikom wytłumaczyć technologie i jak absolutnie nietechnologiczne gminy zabierają się do wdrożeń.

Po prezentacjach odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzę ja, czyli Bartek Dominiak ze Smart City Bloga.

Wydarzenie na Facebooku

Rejestracja na inteligencjapolskichmiast.evenea.pl