II Smart City Forum
Zaproszenia

III Smart City Forum: w jakim kierunku zmierza polskie smart city? [ZAPROSZENIE]

W Polsce odbywa się sporo wydarzeń o rozwoju współczesnych miast. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Smart City Forum, którego już III edycja odbędzie się 15-16 marca w Warszawie. Na zaproszenie organizatorów będę moderatorem panelu dyskusyjnego poświęconego budowaniu inteligentnych miast.

Smart City dotyka większości aspektów życia – począwszy od transportu, poprzez ekologię, energetykę, budownictwo, czy wreszcie wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami. Proces ten wymaga pogłębionej i rzeczowej analizy. Dlatego Smart City Forum tworzy platformę dialogu i współpracy pomiędzy biznesem a administracją centralną i lokalną. Nad poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa, której przewodniczy Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu Orange Polska. W skład Rady wchodzi 22 prezydentów miast lub ich przedstawicieli (m.in. Robert Biedroń – Słupsk, Hanna Zdanowska – Łódź, Krzysztof Żuk – Lublin, Marcin Wojdat – Warszawa), prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przedstawiciele firm sektora ICT (Ronald Binkofski – Microsoft, Leszek Hołda – Integrated Solutions).

Smart City Forum - logotyp

Uczestniczyłem w II edycji Smart City Forum – byłem pozytywnie zaskoczony poziomem i szeroką perspektywą dyskusji. Organizatorom wydarzenia (MM Conferences SA) udało się zgromadzić czołówkę decydentów samorządowych, którzy dziś kształtują wdrażanie idei smart city w polskich miastach.

– Rzadko się zdarza, żeby zebrać tak wielu przedstawicieli samorządów, firm, instytucji państwowych w jednym miejscu, i szukać rozwiązań, które będą progresywne, prorozwojowe, innowacyjne dla naszych miast – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska. – I ta konferencja sprawia, że przez dwa dni możemy ze sobą rozmawiać, inspirować się nawzajem, szukać rozwiązań, które będą rozwijały nasze miasta. I to jest fantastyczne – dodaje.

Program trzeciej edycji wydarzenia świetnie pokazuje, że polskie dyskusje o smart city podążają za światowymi trendami. Konferencja nie ma charakteru  rozmów wyłącznie o adaptowaniu w miastach nowoczesnych technologii. Jest dużo tematów z obszaru tzw. Smart City 3.0., czyli dotyczących roli mieszkańców w kształtowaniu współczesnych miast. Te zagadnienia znajdą się na pewno w blokach tematycznych: „Budowa inteligentnego miasta”, „Miasta Przyszłości: zdrowa, komfortowa i produktywna przestrzeń miejska.”, „Polityka senioralna w ramach Smart City/Telemedycyna”.

Podczas III odsłony wydarzenia odbędzie się po raz pierwszy Wielka Gala Smart City Forum, podczas której zostaną nagrodzone osoby oraz miasta i firmy, które swoim działaniem wyróżniły się w następujących kategoriach: Inteligentne Miasto Roku (do 100 000 Mieszkańców), Inteligentne Miasto Roku (100 000 – 500 000 Mieszkańców), Inteligentne Miasto Roku (powyżej 500 000 Mieszkańców), Człowiek Roku oraz Rozwiązanie Roku.

MM Conferences S.A. - organizator Smart City ForumJak zapewniają organizatorzy, III edycja Smart City Forum pozwoli na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń w zakresie budowania inteligentnych miast – nie tylko polskich, ale z całego świata. Analiza już wdrożonych projektów oraz debata na temat nowych rozwiązań, ma na celu wzrost konkurencyjności polskiego biznesu i gospodarki.

III edycja Smart City Forum odbędzie się 15-16 marca w Hotelu Sheraton w Warszawie. Więcej informacji o poprzednich edycjach Smart City Forum oraz szczegóły marcowego wydarzenia można znaleźć na stronie www.smartcityforum.pl.