Imagine Cup 2018
Aktualności Innowacje i biznes Relacje Smart Citizen Technologie

Imagine Cup 2018. Raccoon wygrywa kategorię Smart City

Drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie wygrała konkurencję lokalną poświęconą inteligentnym miastom podczas 16. edycji lokalnych finałów Imagine Cup. Zwycięski projekt koncentruje się na problemie złej organizacji zarządzania odpadami. 

Imagine Cup to konkurs dla studentów już niemal tylko z nazwy. Na scenie obserwujemy zmagania młodych przedsiębiorców, którzy przychodzą z dobrze rozpisanym modelem biznesowym, rzetelną analizą rynku oraz planami polityki cenowej swoich rozwiązań. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście wykorzystanie najnowszych technologii i pomysły, które już dzisiaj przybliżają nam przyszłość i pokazują, że innowacje, o których myślimy w odległej perspektywie. już teraz zmieniają naszą rzeczywistość.

Imagine Cup 2018Podczas tegorocznych finałów krajowych Imagine Cup na scenie 12 najlepszych polskich zespołów zaprezentowało na scenie swoje projekty w czterech kategoriach: Artificial Inteligence, Mixed Reality, Big Data i Smart City. Przyznając główne nagrody w poszczególnych kategoriach, jury zwróciło uwagę na potencjał rynkowy proponowanych projektów oraz dojrzałe podejście ich autorów do adopcji trendów technologicznych. Zwycięzcami okazali się:

  • Artificial Intelligence – Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
  • Mixed Reality – AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej,
  • Big Data – Wavy z Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Warszawskie,
  • Smart City – Raccoon Smart Trash z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie

Spośród zwycięzców wszystkich czterech kategorii VIP Jury wyłoniło Drużynę Narodową – Polskę w finałach Imagine Cup w Seattle będzie reprezentował zespół Wavy.

Kategoria Smart City

W kategorii projektów dotyczących inteligentnych miast zaprezentowały się trzy zespoły.

Drużyna CrazyCodersPL.
WizzuLED to system pozwalający artystom i technikom wyrazić ich emocje w subtelny sposób. Pozwala na wyświetlanie informacji, fragmentów ekranu, wizualizacji, a nawet 8- bitowych gier. Idealnie nadaje się do klubów, na estradę oraz jako element wystroju różnych lokali.

Drużyna PetSity.
PetSity to aplikacja, która stanowi rozwiązanie stworzone dla ludzi nieposiadających wystarczającej ilości czasu w danej chwili, aby zająć się swoimi zwierzętami domowymi. Zespół chcę stworzyć rozwiązanie na wiele platform, które umożliwiłoby znalezienie w okolicy osoby chcącej zająć się zwierzątkiem za odpowiednie wynagrodzenie.

Zespół Raccoon Smart Trash.
Raccoon Smart Trash to projekt, który koncentruje się na problemie złej organizacji zarządzania odpadami, jak również brakiem świadomości ekologicznej wśród obywateli. Rozwiązanie ma zmienić sposób, w jaki ludzie patrzą na ekologię i przyczynić się do poprawy przyszłości naszej planety.

Źródło: Microsoft Polska