Smart City Forum - III edycja
Zaproszenia

IV edycja Smart City Forum [ZAPROSZENIE]

14-15 września br. w Warszawie odbędzie się IV edycja Smart City Forum. Trzy poprzednie okazały się interesującą, a zarazem inspirującą platformą dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną. Gośćmi i prelegentami byli prezydenci najważniejszych miast Polski oraz prezesi największych firm sektora nowych technologii. Nie inaczej będzie podczas wrześniowego spotkania.

Znaczenie mieszkańca w inteligentnym mieście, otwarte dane, platformy opłat „w mieście i miastu”, energetyka miejska, mobilność miejska i system zarządzania transportem, edukacja, wyzwania planowania i funkcjonowania aglomeracji miejskich – to tylko cześć zagadnień, które znalazły się w programie wydarzenia. Wydarzenie otworzy debata prezydentów miast, którzy zastanowią się czy inteligentne miasto to miast zrównoważone. Przez dwa dni uczestnicy zobaczą liczne prezentacje ukazujące dobre praktyki wdrażane w polskich miastach, jak i nowe rozwiązania technologiczne oferowane przez firmy obecne na naszym rynku.

Smart City Forum - III edycja– Na konferencji Smart City Forum możemy znaleźć mnóstwo inspiracji do dalszego rozwoju naszych małych ojczyzn, do rozwoju naszych miast, do wymiany dobrych praktyk, do pewnej refleksji nad tym co robimy i robienia tego lepiej. To forum podczas, którego możemy praktycznie porozmawiać o nowych technologiach, o smart cities, o smart citizens oraz o tym co jest przyszłością rozwoju naszych miast – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Nad poziomem merytorycznym Smart City Forum czuwa Rada Programowa, w której zasiadają między innymi: Robert Biedroń (Prezydent Miasta Słupska), Sylwia Bilska (Dyrektor Zarządzająca PayU w Polsce), Ronald Binkofski (Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce), Maciej Bluj (Wiceprezydent Miasta Wrocławia), Sebastian Chwałek (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), Mariusz Gaca (Wiceprezes Zarządu, Orange Polska, Przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Marcin Wojdat (Sekretarz m.st Warszawy)

Smart City Forum - III edycjaIV edycja Smart City Forum odbędzie się 14-14 września br. w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A. Więcej informacji o poprzednich edycjach Smart City Forum oraz szczegóły wrześniowego wydarzenia można znaleźć na stronie www.smartcityforum.pl. Na stronie trwa również rejestracja uczestników konferencji – tylko do 7 września.

Podczas trzeciej edycji Smart City Forum (moja relacja tutaj) miałem przyjemność moderować panel dyskusyjny otwierający wydarzenie, który został poświęcony budowie inteligentnych miast. Tym razem organizatorzy zaprosili mnie do poprowadzenia dyskusji w bloku tematycznym „Smart Citizen – obywatel spójnym ogniwem inteligentnego miasta”.

Blog Warsaw Smart City jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Smart City Forum 14-15.09.2016

 

 

 

Fot. Facebook / Smart City Forum