Smart Buildings & Smart Cities
Idea smart city Warsaw Smart City Zaproszenia

Konferencja Smart Buildings & Smart Cities [zaproszenie]

16 października 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji Smart Buildings & Smart Cities. Celem konferencji jest popularyzacja rozwiązań, które pomagają architektom, deweloperom, urbanistom, władzom samorządowym na przekształcanie miast w bardziej przyjazne miejsca życia i pracy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W tym roku organizatorzy chcą podjąć próbę zdefiniowania na nowo pojęcia „smart city”. W programie konferencji m.in.

  • Definiujemy  „Smart City”. Co to jest  norma ISO 37120 dla  inteligentnych miast ? Do czego będzie służyć nowe narzędzie współpracy inwestorów, wykonawców i samorządowców.
  • Perspektywy rozwoju i problemy polskiego rynku nieruchomości.
  • Rola architektów, deweloperów i samorządowców w budowaniu przyjaznych miast. Nowe zadania   branży nieruchomości. Na czym powinna polegać współpraca deweloperów, architektów i samorządów?
  • Rewitalizacja  szansą  na drugie życie  zabytkowych budynków i miejsc. Problemy rewitalizacji budynków zabytkowych w Polsce. Rewitalizacja na terenach poprzemysłowych.
  • Jak zbudować innowacyjne, elastyczne i zrównoważone miejsce pracy? Co nas czeka już jutro? Dla kogo jest coworking?

Ponadto przedstawione zostaną prezentacje nt. zrównoważonego rozwoju miast,  rewitalizacji terenów poprzemysłowych a także innowacyjnych rozwiązań do biura.

Można także wziąć udział w bezpłatnych certyfikowanych warsztatach poświęconych nowym trendom organizacji pracy w biurach, certyfikatowi WELL, Workspace, reworked oraz Next Office Concept. Warsztaty prowadzone są przez ekspertów i praktyków.

Rejestracji na www.greenwarsawconferences.org.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: materiały organizatorów