Kongres Technologii Miejskich
Blog Infrastruktura Mobilność Patronaty Przestrzeń Technologie Zaproszenia

Kongres Technologii Miejskich: transport, energia, przestrzeń, miasto [zaproszenie]

10 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się Kongres Technologii Miejskich – kolejne interesujące wydarzenie adresowane do tych, którzy wierzą, że innowacje mogą pozytywnie wpływać na jakość życie w mieście. W agendzie spotkania sesja plenarna o Smart City 2.0. oraz trzy sesje równoległe o: technologiach w transporcie, świetle w mieście i elektromobilności miejskiej. Smart City Blog jest patronem medialnym konferencji, a mnie będziecie mogli posłuchać w debacie „Smart City? Smart Citizen!”. Zapraszam.

Kongres Technologii Miejskich jest rozszerzoną formułą organizowanego od pięciu lat cyklicznego spotkania specjalistów z obszaru dystrybucji biletów i systemów dynamicznej informacji pasażerskiej o nazwie Forum Technologii w Transporcie. W tym roku Forum po raz pierwszy odbędzie się w ramach Kongresu Technologii Miejskich. Wydarzenie ma być miejscem wymiany opinii i informacji na temat przyszłości polskich miast w kontekście rozwoju technologii związanych z transportem, energią czy wykorzystaniem przestrzeni.

Tematyka tegorocznego Kongresu obejmie obszary związane ze zjawiskiem smart city, finansowaniem inwestycji w inteligentne miasta, technologiami z zakresu dystrybucji biletów, informacji pasażerskiej, oświetleniem oraz wykorzystaniem potencjału elektromobilności miejskiej. Przedstawiciele samorządów, nauki i biznesu dyskutować będą w 4 sesjach tematycznych: Finansowanie inwestycji w inteligentne miasta, Forum Technologii w Transporcie, Forum Światło w Mieście oraz Forum Elektromobilność w Praktyce.

Kongres Technologii Miejskich odbędzie się 10 kwietnia 2019 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal Transport-Publiczny.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji i otrzymaniu akredytacji od organizatora. Szczegółowy program i rejestracja na stronie www.kongrestechnologiimiejskich.pl.