Magazyn Miasta, Ekonomia cyrkularna
Aktualności Idea smart city Innowacje i biznes Lifestyle

Aktualny numer Magazynu Miasta: ekonomia cyrkularna

Tematem 16. numeru Magazynu Miasta, dostępnego aktualnie w sprzedaży, jest ekonomia cyrkularna, nazywana również okrężną. Jest nowa koncepcja ekonomiczna, w której troska o planetę łączy się z zarabianiem pieniędzy. 

Ekonomia okrężna jest bardzo wymagająca – wymaga od nas nowego podejścia do projektowania i finansowania wszystkich przedsięwzięć, przekształcenia naszych przyzwyczajeń konsumenckich i wykształcenia nowych form przetwarzania dostępnych nam zasobów. Tworzy zupełnie inny świat od oswojonej przez nas rzeczywistości. Zapraszamy więc do lektury naszego drobnego przewodnika po świecie gospodarki cyrkularnej, ekonomii okrężnej!  – pisze wydawca magazynu.

Dwa artykuły z bieżącego numeru poruszające zagadnienie circular economy są dostępne na stronach wydawnictwa. Można zapoznać się z przeglądem ciekawych inicjatyw z całego świata w tekście Obieg zamknięty, a także przeczytać interesująca relację Artura Celińskiego o holenderskim podejściu do ekonomii okrężnej w tekście Holandia – relacja z innej planety.

Magazyn Miasta jest aktualnie do kupienia w księgarni internetowej  Res Publica Nowa, w salonach Empik i w dobrych księgarniach.