Innowacje i biznes Technologie Zaproszenia

Microsoft poszukuje innowatorów od inteligentnych miast

Czas na pierwszy wpis w Nowym Roku 🙂 Zaczynam mocno, bo mieszanką złożoną z globalnej firmy technologicznej, konkursu na rozwiązania technologiczne i – oczywiście – inteligentnych miast. Do rzeczy: jeśli tworzycie miejskie innowacje technologiczne, to właśnie trwa nabór zgłoszeń do IMAGINE CUP 2017 – SMART CITY. 

Imagine Cup to jeden z największych konkursów technologicznych na świecie adresowanych do studentów. Celem jest wyłonienie najzdolniejszych innowatorów z różnych obszarów świata technologii. Najlepsi mają szanse na szkolenia biznesowe, mentoring, dofinansowanie, networking, wsparcie w promocji, pomoc techniczną. Aby poznać ideę konkursu, najlepiej obejrzeć krótki filmik:

Imagine Cup 2017 – Smart City

Do 8 stycznia polski oddział Microsoft przyjmuje zgłoszenia do lokalnej edycji Imagine Cup, której hasłem przewodnim jest „smart city”. Poszukiwane są projekty, mogące podnieść jakość życia, wpłynąć na rozwój miast i gospodarki lokalnej. I co ważne, do udziału w kategorii Smart City status studenta nie jest wymagany – organizatorzy przyjmują zgłoszenia również od startupów już działających na rynku.

Jeśli tworzysz projekt z z obszaru inteligentnych miast (SmartCity, DigitalCities, EducatedCities, HealthierCities, SaferCities, Transport, Energy, Enviroment, Administration, QualityOfLife), poszukujesz dodatkowej wiedzy i wsparcia biznesowego, chcesz przedstawić swój pomysł przedstawicielom miast i inwestorom, to warto, a nawet trzeba zgłosić się. Dlaczego warto? Oprócz wiedzy technologicznej umożliwiającej tworzenie wysoce innowacyjnych i jakościowych projektów, oferujemy wsparcie i wiedzę biznesową, aby pomoc firmom, które poprzez swoje działanie będą wspierać rozwój polskich miast.

Jak przystąpić do konkursu?

Imagine Cup 2017 - Smart CityDo dnia 8 stycznia 2017 r. do godziny 23:59 wypełnij formularz na stronie aka.ms/ic2017-sc-zgloszenie, zawierający:

  • link do filmu zgłoszeniowego, na którym drużyna opowiada o swoim projekcie konkursowym; film zgłoszeniowy musi spełniać następujące wymagania: plik w formacie .WMV lub .MP4, nie może być dłuższy niż 3 minuty, musi być nagrany w języku angielskim,
  • zgłoszenie,

a następnie wyślij wypełniony formularz pod adres icpoland@microsoft.com.

Więcej informacji o konkursie, ważne daty i regulamin konkursu znajdziesz pod linkiem na stronie Microsoft.

 

Fot. Pixabay