Klawiatura, laptop
Technologie Zaproszenia

TestingCup. Mistrzostwa w testowaniu oprogramowania odbędą się w Łodzi

28-29 maja Łódź stanie się testerskim centrum Polski. W hotelu Vienna House Andel’s odbędzie się unikalne na skalę światową wydarzenie – Mistrzostwa w testowaniu oprogramowania. Już po raz szósty przedstawiciele małych i dużych firm z całej Polski stają w szranki o tytuł najlepszych testerów oprogramowania w Polsce. Zawody odbywają się w kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

TestingCup jest jedynym takiego rodzaju wydarzeniem w Europie i rozmachem przyćmiewa te organizowane na świecie. W tym roku po raz pierwszy obok zawodników z Polski, w zawodach będą mogli wziąć udział także zawodnicy z innych krajów.

Zawodom towarzyszy konferencja, podczas której wystąpią najlepsi specjaliści z całego świata. Przyświeca jej hasło „Future is here”, a gościem specjalnym będzie Aleksandra Przegalińska – światowej klasy ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, posiadaczka imponującej wiedzy na temat wpływu nowych technologi na nasze codzienne życie.

W nadchodzącej edycji organizatorom zależy także na zaprezentowaniu wyjątkowego charakteru Łodzi – gospodarza TestingCup, jako miejsca rozwoju dla osób związanych zawodowo z nowymi technologiami. – Chciałam przy okazji przypomnieć, że w szeroko pojętej branży IT pracuje w naszym mieście ponad ok. 6 tys. osób. Jest to ponad 30 firm – chyba coś jest w tej naszej Łodzi, że tu programiści, osoby, które myślą i działają bardzo kreatywnie dobrze się czują i myślę, że ten klimat korzystnie wpływa na wysoką jakość ich pracy – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Charakter miasta, łączący tradycję z nowoczesnością, doskonale wpisuje się w ideę samego wydarzenia – poświęconego nowym technologiom, ale stawiającego na pierwszym miejscu ludzi, ich wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie TestingCup 2018.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi