mytaxi-match
Aktualności Innowacje i biznes Lifestyle Mobilność Warsaw Smart City

mytaxi match: w Warszawie ruszyły współdzielone taksówki

Dzięki sharing economy mieszkańcy miast otrzymują coraz nowsze możliwości poruszania się po mieście. W ubiegłych latach sukces odniosły systemy rowerów miejskich, a tym roku sukcesy odnoszą systemy carsharingowe. Jest Uber, są coraz większe możliwości zamawiania taksówek przez aplikacje. Kilka dni temu mytaxi uruchomiło w Warszawie nową usługę – mytaxi match.

mytaxi matchmytaxi match polega na „dzieleniu” się taksówką z osobą, która jedzie w tym samym kierunku , a tym samym mniejszym rachunkom za przejazdy licencjonowaną taksówką. Korzystając z usługi mamy gwarancję, że jeśli aplikacji nie uda się nas zmatchować, to i tak dostaniemy gwarantowane 25% zniżki. A jeśli uda się znaleźć drugiego pasażera jadącego po zbliżonej trasie, nasza oszczędność może wynieść nawet 40% – dzięki podzieleniu kosztu między zmatchowanych współpasażerów.

Usługa mytaxi match dostępna jest na razie tylko na wydzielonym obszarze Warszawy.

Płatność za kurs odbywa się przez aplikację. Rachunki dwóch jadących pasażerów nie muszą być równe, gdyż nie pokonują oni dokładnie tej samej odległości. Dlatego są one sprawiedliwie rozliczane na podstawie pokonanej przez każdą osobę trasy.

Jak skorzystać z mytaxi match?

Aby móc skorzystać z nowej usługi, należy:

  • zainstalować aplikację mytaxi,
  • ustawić sposób płatności – „Płać przez aplikację”.
  • na ekranie startowym wybrać mytaxi match.

Więcej informacji o usłudze na pl.mytaxi.com/match