Ulica Stągiewna nagrodzona w konkursie na Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Pomorskiego 2017
Aktualności Infrastruktura Przestrzeń

Ulica Stągiewna w Gdańsku Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Pomorskiego

Miasto Gdańsk za projekt „Przebudowa ulicy Stągiewnej” otrzymało główną nagrodę w tegorocznym konkursie na „Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Pomorskiego 2017” organizowanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Ulica Stągiewna nagrodzona w konkursie na Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Pomorskiego 2017– Cieszy nas, że nowy wygląd ulicy Stągiewnej zyskał uznanie nie tylko wśród mieszkańców Gdańska, ale również na arenie całego województwa pomorskiego. To inwestycja będąca efektem planowanego procesu przywracania ruchu pieszego w tym rejonie i usprawnienia komunikacji do miejsc ulokowanych po drugiej stronie Motławy. Dzięki temu powstała przyjazna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców i turystów, będącą wizytówką dla miasta – powiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, który odbierał nagrodę.

Zakres prac realizowanych przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta obejmował przebudowę ul. Stągiewnej, będącej przedłużeniem Długiego Targu, a zarazem przecinającej Wyspę Spichrzów. W ramach inwestycji oprócz ulicy Stągiewnej przebudowane zostały także ul. Chmielna, Motławska i Pożarnicza. Prace obejmowały nie tylko wymianę nawierzchni, ale także przebudowę infrastruktury wewnętrznej ulic (sieci sanitarne, wodociągowe oraz kanalizację deszczową).

Projekt był współfinansowany przez Gminę Miasta Gdańska, Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną oraz w części dotyczącej realizacji sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnych ze środków Unii Europejskiej.

Ulica Stągiewna w Gdańsku niedawno została też doposażona w nowe meble miejskie.

Źródło: materiały prasowe UM Gdańsk
Fot. materiały prasowe UM Gdańsk