9. edycja Smart City Forum
Blog Idea smart city Patronaty Zaproszenia

Nowe oblicze miast podczas 9. Smart City Forum [zaproszenie]

Przedstawiciele administracji publicznej, dostawcy nowoczesnych, technologicznych rozwiązań oraz reprezentanci biznesu spotkają się w Warszawie, aby przez dwa dni wspólnie rozmawiać o przyszłości polskich miast. 9. Smart City Forum odbędzie się 27-28 marca w The Westin Warsaw Hotel. Kongres już od lat przyciąga największe autorytety i wybitnych ekspertów rynku smart city, aby razem zastanowić się nad wdrażaniem nowoczesnych technologii w miastach, w kontekście jakości życia i poczucia zadowolenia mieszkańców.

Smart Citizen

Smart City Forum 2018Każdy z włodarzy miast chce stworzyć inteligentne, nowoczesne miasto, które będzie pionierem pod względem wdrażania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Nie można jednak zapominać o mieszkańcach. Próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak wprowadzać zmiany w zgodzie z obywatelami, podejmie 9. edycja Smart City Forum. Debaty i prezentacje będą poruszały temat mieszkańca i jego roli w tworzeniu strategii nowoczesnego miasta.

Nie zabraknie kwestii bezpieczeństwa. Cyfryzacja, digitalizacja i wprowadzenie sztucznej inteligencji prócz wielu zalet, przynosi też pewne zagrożenia. Zmiany wprowadzane do miast muszą iść w zgodzie z prywatnością i komfortem obywateli. Patrząc na mnogość rozwiązań z zakresu smart city, trzeba pamiętać również o funkcjonalności. Koniecznością staje się integracja rozwiązań, aby mieszkaniec mógł intuicyjnie i z większą łatwością korzystać z możliwości, które są dla niego dostępne. Jeśli mowa o aspekcie ludzkim, to nie może zabraknąć tematu płatności publicznych czy też zarządzania strefami płatnego parkowania. Rozwiązania przedstawiane na kongresie będą dotyczyć rzeczywistych problemów, z którymi stykają się mieszkańcy na co dzień.

Smart City dla każdego

Smart City Forum 2018To, że wizja inteligentnego miasta nie dotyczy jedynie wielkich aglomeracji, wiadomo już od dawna. Miasta do 20 tys. mieszkańców mają duży potencjał, aby się rozwijać. Podobnie jak małe firmy, w zestawieniu z wielką korporacją –  niewielkie miasta są w stanie w bardzo szybkim tempie wdrożyć nowe rozwiązania. Muszą jedynie znać trendy i poznać gotowe projekty, które wprowadzą w swoim otoczeniu. Naprzeciw temu wychodzi 9. edycja Smart City Forum. Podczas dwóch dni merytorycznych i żywych dyskusji, można dowiedzieć się jak funkcjonują miasta pod okiem samorządów, czego oczekują mieszkańcy i co do zaproponowania mają firmy czy start-upy. W trakcie spotkania specjaliści dyskutują o najefektywniejszych modelach realizacji określonych inwestycji. Odpowiadają także na pytania dotyczące źródeł pozyskiwania środków finansowych na wcielenie w życie interesujących pomysłów. Jest to konkretna dawka wiedzy, która realnie przybliża miasta do stania się smart city.

Jesienna edycja Smart City Forum okazała się wielkim sukcesem. W gorącym okresie wyborów samorządowych, przedstawiciele polskich miast opowiadali o swoich osiągnięciach, planach oraz wizji na rozwój. – Smart City Forum to jest właśnie takie miejsce, gdzie można porozmawiać z innymi samorządowcami, można poznać perspektywę przedsiębiorców i firm i wspólnie zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania musimy wdrażać, żeby podnosić jakość życia, żeby żyło nam się wszystkim coraz lepiej – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Relacja Smart City Bloga z kilku ostatnich edycji wydarzenia:

8. edycja Smart City Forum

7. edycja Smart City Forum

6. edycja Smart City Forum

Konkurs Smart City

V edycja Smart City ForumZwieńczeniem pierwszego dnia Smart City Forum będzie Wielka Gala Smart City. Podczas jej trwania nagrodzeni zostaną laureaci Konkursu Smart City, w następujących kategoriach:

  • Człowiek Roku
  • Smart City do 100 tys. mieszkańców
  • Smart City od 100 do 500 tys. mieszkańców
  • Smart City powyżej 500 tys. mieszkańców
  • Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

 

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Smart City Blog jest Głównym Patronem Medialnym 9. edycji Smart City Forum.