Olsztyński Rower Miejski
Blog Ekologia Infrastruktura Lifestyle Mobilność

Olsztyn z sukcesem dołączył do miast z rowerem miejskim

Kolejne miasto dowodzi, że rower to nie tylko środek transportu w Holandii, Danii czy w Nowym Jorku. Polki i Polacy uwielbiają rowery, tylko muszą mieć stworzone przyjazne i bezpieczne warunki do korzystania z nic. Właśnie minęły cztery tygodnie, odkąd w Olsztynie wprowadzony został rower miejski. System się przyjął.

Pilotaż został uruchomiony w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego w ostatni weekend lipca. Szybko okazało się, że olsztynianie upodobali sobie ten środek transportu. W ciągu czterech tygodni jego funkcjonowania w systemie zarejestrowało się ponad 5 tys. osób, które łącznie wypożyczyły pojazd więcej niż 23 tys. razy. Jednoślady przejechały w tym czasie ponad 75 tys. km.

Podobno limonkowo-grafitowe rowery są tak popularne, że część mieszkańców… zabiera pojazdy na własne posesje. Trzeba jednak pamiętać, że to niezgodne z regulaminem usługi. – Dlaczego czasami nie możecie znaleźć roweru, który widoczny jest w aplikacji przy budynku? – pytają na Facebookowym profilu przedstawiciele firmy Roovee, która administruje systemem. – Niestety, użytkownicy często traktują rower publiczny jak swoją własność. Dzięki sprawnie działającemu centrum monitoringu, systemowi oraz naszym serwisantom odzyskujemy te rowery.

Olsztyński Rower Miejski to 110 jednośladów w 10 stacjach na terenie miasta.

Na podstawie: Urząd Miasta Olsztyna
Fot. Facebook/olsztyn.eu