PANEK CarSharing
Aktualności Mobilność Warsaw Smart City

PANEK CarSharing ruszy w najbliższych dniach

Już dziś można powiedzieć, że jednym z najważniejszych wydarzeń w polskich miastach w 2017 roku będzie fenomen sharing economy w komunikacji. Po sukcesie współdzielonych rowerów miejskich w poprzednich latach, w tym roku przyszła kolej na skutery i samochody. Po wejściu Taficar na rynek krakowski (pod koniec ub. r.) i warszawski (od 1 czerwca), do uruchomienia swojej sieci przygotowuje się PANEK CarSharing.

Najpierw testerzy

PANEK CarSharingFirma PANEK postanowiła wejść na rynek w sposób nieszablonowy. Zanim samochody będą dostępne dla klientów, firma do ich używania zaprosiła testerów, którzy mają pomóc udoskonalić usługę jeszcze przed jej oficjalną premierą. Warunkiem zostania testerem było posiadanie prawa jazdy przez co najmniej rok oraz karty bankomatowej. Zgłosiło się w sumie 5 tys. osób, których konta są obecnie sukcesywnie uruchamiane.

Stąd, parkujące od początku czerwca w różnych miejscach Warszawy samochody PANEK, zaczynają się już pojawiać również w ruchu. – Nasi walidatorzy sukcesywnie sprawdzają konta i je akceptują, wiele osób wyjechało już na ulice samochodem. Z dnia na dzień w ruchu mamy coraz więcej aut. – mówi Katarzyna Panek, rzecznik PANEK CarSharing.

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie usługi dla wszystkich warszawiaków. Kiedy? Jest to uzależnione od wstępnych wyników testów. Jeśli nie zostanie wykryta żadna poważniejsza usterka, carsharing firmy PANEK  ruszy już w przyszłym tygodniu.

PANEK CarSharing zaprasza do bicia rekordu Guinnessa

Ale masowe testowanie usługi nie jest jedynym działaniem promującym wejście PANEK CarSharing na rynek. Już 9 lipca firma podejmie próbę pobicia Światowego Rekordu Guinnessa w przejeździe największej ilości hybrydowych samochodów. Będzie rywalizować z wynikiem amerykańskich posiadaczy Toyot Prius, którzy 332 samochodami jadącymi w kolumnie pokonali nieco ponad 3 km.

PANEK CarSharingFlota PANEK CarSharing liczy 300 aut, dołączą do niej samochody testowe i dilerskie pochodzące z parku Toyota Motor Poland, taksówki oraz samochody prywatnych posiadaczy hybryd z całej Warszawy. Wszystkie będą musiały zrobić minimum 3 kilometry po zamkniętym torze, potem wyjadą na ulice Warszawy na uroczysty przejazd.

To nie lada wyzwanie, ponieważ poruszające się kolumna może mieć nawet 3 km długości. Wszystkie samochody będą oznaczone kolejnymi numerami, będzie ich minimum 333,  w każdym może przebywać maksymalnie 5 osób. Organizator zezwolił na udział w wydarzeniu osób towarzyszących. Każdy, kto weźmie udział w Próbie Bicia Światowego Rekordu Guinnessa otrzyma okolicznościowy dyplom.

Kierowcą 300 samochodów floty PANEK CarSharing podczas bicia rekordu może zostać każda osoba, która posiada prawo jazdy od co najmniej roku i zarejestruje się na stronie firmy . Zapisy są wciąż otwarte, jednak miejsc jest coraz mniej. Poza kierowcami, firma PANEK CarSharing szuka też ambasadorów, którzy pomogą przy obsłudze imprezy.

Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2017 roku, start o godzinie 10:00. na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

– To będzie niezapomniany dzień dla fanów samochodów hybrydowych. Próba bicia rekord zostanie sfilmowana i przekazana wraz z dokumentacją do Guinness World Records, która w ciągu kilku dni będzie zatwierdzać rekord – informuje rzecznik firmy.

Źródło: materiały prasowe