19 PLNOG Kraków
Aktualności Infrastruktura Relacje Technologie

PLNOG19: Spotkanie polskiej branży telekomunikacyjnej ewoluuje

We wrześniu odbyła się 19. edycja konferencji PLNOG. Kraków na dwa dni stał się polskim centrum telekomunikacji: ponad 750 uczestników, 4 ścieżki, 51 wykładów oraz 65 prelegentów. Tak w skrócie wyglądało jesienne spotkanie branży ICT.

PLNOG19 – daj się unieść ponad chmury!

19 PLNOG KrakówKrakowska edycja konferencji przebiegała w motywie kosmicznym i trzeba przyznać, że nie zabrakło prawdziwych gwiazd! Wśród gości największą furorę zrobił występ gen. Mirosława Hermaszewskiego, który nie tylko zaprezentował świetny wykład, ale także znalazł czas na pogawędki w Community Cornerze. O tym, że nie ma pozaziemskich podróży bez telekomunikacji przekonywali także Marcin Stolarski oraz Tomasz Suchodolski. Jednak konferencja PLNOG nie mogłaby się odbyć bez tematyki bezpieczeństwa, routingu, SDN czy Cloudu.

Po raz drugi z rzędu tytuł najlepszego prelegenta zgarnął Piotrek Konieczny z niebezpiecznik.pl. Drugie miejsce zajął wspomniany wcześniej Mirosław Hermaszewski, a trzecia pozycja należy do Gawła Mikołajczyka i Michała Garcarza, którzy opowiadali o SOC.

Znajomości, które zmieniają branżę

19 PLNOG KrakówNiezmienną sympatią uczestników PLNOG cieszył się Community Corner, w którym nie zabrakło konkursów, zaciętych dyskusji i oczywiście ploteczek przy piwie. Swobodna atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń i rozmowom ponad podziałami. Nowe znajomości z pewnością utrwaliły się podczas hucznego After Party, na którym wystąpił znany standuper Maciej Buchwald, a o pełny parkiet dbał DJ.

Razem możemy więcej

Co roku uczestnicy coraz wyżej oceniają konferencję PLNOG – nie byłoby to możliwe bez obecności partnerów. Podczas tej edycji najwyżej zostały ocenione stoiska: Atende, Huawei oraz Salumanus.

PLNOG20 wiosną w Warszawie

Następna, jubileuszowa edycja PLNOG-a odbędzie się w Warszawie 19-20 marca 2018. Rejestracja już ruszyła i warto skorzystać z niskiej ceny wejściówek w pakiecie Early Birds. A dla wszystkich złaknionych wiedzy organizator przygotował serię webinariów prowadzonych przez najlepszych prelegentów PLNOG. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.plnog.pl.

Konferencja PLNOG – relacje z poprzednich edycji: