Patronaty Technologie Zaproszenia

PLNOG17: Hirek Wrona, kulisy transmisji Euro 2016 oraz dyskusje o przyszłości telekomunikacji w Polsce [zaproszenie]

26-27 września w Krakowie odbędzie się siedemnasta edycja konferencji PLNOG. Jest to niezależne miejsce spotkań ekspertów z branży ICT i IPS, którzy wymieniając się doświadczeniami i rozmawiają o przyszłości telekomunikacji w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia są wyścigi samochodowe, ale nie zabraknie również tematów blisko związanych z inteligentnymi miastami.

3Wśród prelegentów PLNOG17 są m.in.: Wojciech Sobczuk (założyciel grono.net) opowie o rynku startupów), Krzysztof Silicki (CERT) o bezpiecznej sieci administracyjnej, Krzysztof Gaweł (AGH) o zadaniach dla sieci akademickich, Matt Larson (ICANN) o zarządzaniu Root Zone KSK. Będzie można posłuchać Łukasza Foltyna (twórca komunikatora Gadu-Gadu) oraz przedstawicieli największych firm technologicznych działających w Polsce.

Gościem specjalnym PLNOG17 będzie Hirek Wrona. Popularny dziennikarz muzyczny nie tylko poprowadzi wieczorną imprezę, ale także opowie o sprzedaży muzyki przez Internet oraz o rynku mediów i reklamie w sieci. Interesująco zapowiada się również prezentacja casy study z transmisji „na żywo” meczów Euro 2016 w Telewizji Polskiej. – Podczas prezentacji opowiem o tym, jak Telewizja Polska SA przygotowywała się do przeprowadzenia transmisji internetowej z 11 meczów Euro 2016, jakie porażki i sukcesy zostały odniesione oraz przybliżę technologię wykorzystywaną do masowych transmisji internetowych dla setek tysięcy widzów – zapowiada Rafał Wiosna, kierownik Działu Infrastruktury Informatycznej w Telewisji Polskiej SA. Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest na stronie PLNOG17.

13920457_1184896388220838_3400923424129414282_oOrganizatorzy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec niespodzianek. – Podczas nadchodzącej edycji pobawicie się w typowo krakowskich piwnicach, poznacie ciekawe startupy działające w oparciu o rozwiązania ICT lub kreujące innowacje w tym zakresie, jak również zaprosimy Was na interesujące wydarzenie zaraz po PLNOG – zachęcają.

Konferencja PLNOG odbywa się dwa razy w roku i każdorazowo przyciąga około 800 uczestników, wśród nich: dyrektorów, kierowników działów IT, architektów IT, inżynierów oraz administratorów sieci . Nie brakuje także studentów oraz osób poszukujących nowych wyzwań. To właśnie czyni PLNOG miejscem wyjątkowych spotkań.

1Siedemnasta edycja PLNOG odbędzie sie w dniach 26-27 września w Krakowie. Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Specjalnie dla czytelników Warsaw Smart City organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki – wystarczy podczas rejestracji podać kod AGENDA17. Więcej informacji o PLNOG17 można znaleźć na Facebooku i Twitterze, a żeby przekonać się jak wyglądała poprzednia edycja, wystarczy zajrzeć na Youtube.

Blog Warsaw Smart City jest partnerem medialnym wydarzenia.

 

Fot. Materiały organizatorów