Punkt Krytyczny. Energia odNowa
Aktualności Ekologia Filmy

MUST WATCH: Punkt Krytyczny. Energia odNowa [FILM]

W maju miał swoją premierę pierwszy polski pełnometrażowy film dokumentalny na temat zmian klimatu. Dotychczas Punkt Krytyczny. Energia odNowa można go było obejrzeć na nielicznych pokazach na dużym ekranie. Teraz możecie zobaczyć go w Internecie. 

Film Punkt Krytyczny. Energia odNowa został wyprodukowany przez WWF Polska. Jego twórcy pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym stajemy. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Nad Polską i resztą świata unosi się widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności. Film zwraca także uwagę na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi w naszym kraju borykają się ich zwolennicy. Dokument nie tylko ostrzega, lecz także przedstawia rozwiązania mające powstrzymać nadchodzącą katastrofę.
Film można obejrzeć na kanale Youtube WWF Polska.

Punkt krytyczny. Energia odNowa – o filmie

Film w prosty, a równocześnie ciekawy sposób pokazuje, jak wygląda sytuacja wokół nas i co możemy zrobić, aby nie dopuścić do katastrofy na miarę wyginięcia dinozaurów, tyle że tym razem z nami w roli głównej. Film nie jest stworzony dla zysku czy dla czyjegoś partykularnego interesu. Jest stworzony z myślą o tych, którzy jeszcze nie są przekonani, że zrównoważony rozwój jest konieczny i możliwy. To wszystko uzmysławia widzom  narrator filmu – Marcin Dorociński.

Film wyreżyserował Łukasz Bluszcz – reżyser i scenarzysta programów oraz filmów dokumentalnych dla Discovery, BBC czy Al Jazeera English – takich jak: Przystanek BieszczadyChopin ReloadedBył Bunt. Producentem wykonawczym projektu jest Vision House Productions – dom produkcyjny od ponad dziesięciu lat tworzący filmy dokumentalne oraz programy dla polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych.

Produkcja filmowa jest częścią projektu „Energia odNowa”. Koordynatorem projektu jest WWF Polska, natomiast partnerami: Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Obsługą PR kampanii zajmuje się agencja First Aid Communication. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie EnergiaodNowa.pl.

Źródło: materiały prasowe, WWF Polska