Innowator
Aktualności Innowacje i biznes Smart Citizen

Ruszył nabór do programu „Dobry pomysł”

Wystartował „Dobry pomysł” – program Ministerstwa Rozwoju, realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju, oferujący wsparcie dla indywidualnych twórców i innowatorów. Program pomoże uzyskać profesjonalne wsparcie na etapie weryfikacji rynkowej przydatności projektu, jego rozwoju, a także zapewni doradztwo w zakresie założenia spółki czy pozyskania finansowania. Aplikować można poprzez stronę dobrypomysl.pfr.pl.

Dotychczas nie było jednego miejsca, gdzie wynalazcy i innowatorzy mogli zgłosić do weryfikacji swoje pomysły. W konsekwencji wiele wartościowych pomysłów było chowanych do szuflady. Innowatorzy często nie wiedzieli w jaki sposób je rozwijać lub napotykali problemy kompetencyjne, instytucjonalne czy organizacyjne. Brakowało skoordynowanego programu wsparcia, który umożliwiałby udzielanie takim osobom pomocy w sposób systematyczny, kompetentny, szybki i dostosowany do ich indywidualnych potrzeb.

Dobry pomysł - program Ministerstwa Rozwoju, realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju– To program dla wszystkich, którzy mają pomysł i uważają, że jest innowacyjny i wart wdrożenia, a jeszcze nie prowadzą własnej firmy. Mamy nadzieję, że uda nam się wyłonić naprawdę świetne pomysły i pomóc ich twórcom w realizacji – powiedziała Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Inauguracja naboru nastąpiła podczas Kongresu E(x)plory. To miejsce, które łączy inwestorów i biznes. Organizatorzy już po raz szósty zaprosili do Polski najwybitniejszych przedstawicieli nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy zmieniają otaczającą nas rzeczywistość.

Program „Dobry pomysł” został opracowany w Ministerstwie Rozwoju, zaś jego realizacją zajmie się Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami – Fundacją Zaawansowanych Technologii, Fundacją Centrum Innowacji FIRE oraz INVESTIN.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju