SCROOT - System Skuterów Miejskich
Aktualności Innowacje i biznes Lifestyle Mobilność

SCROOT – System Skuterów Miejskich udostępni nowe skutery dzięki crowdfundingowi

Ostatnie dwa lata to dynamiczny rozwój współdzielonych środków transportu – carsharingu i scootersharingu – zarówno w naszym kraju jak i na świecie. To pozytywne zjawisko przyczynia się do zmniejszenia liczby pojazdów w miastach, zmniejszenia korków, zanieczyszczeń oraz zwiększenia dostępnej przestrzeni publicznej w obszarach miejskich.

O ile w Europie carsharing swoje początki ma już daleko za sobą, o tyle scootersharing jest czymś nowym i bardzo dynamicznie rozwijającym się. Na tej fali wzrostu chce płynąć SCROOT – startup, który w kwietniu 2017 r. uruchomił System Skuterów Miejskich dla mieszkańców Warszawy.

Scroot, czyli testowałem skuter miejski wypożyczany na minuty

Michał Michalak ze Scroot-a: Pilotaż zakończył się dużym sukcesem [wywiad]

Spółka zamierza pozyskać fundusze korzystając z możliwości, jakie daje equity crowdfunding i społeczność inwestorów Beesfund.com. SCROOT S.A. liczy na zainteresowanie zarówno dużych inwestorów, jak i tych mniejszych ponieważ próg wejścia to 1 akcja, której wartość wynosi 60 zł. Środki pozyskane ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na dywersyfikację i powiększenie floty skuterów (wśród nowych pojazdów znajdą się te o napędzie elektrycznym), rozwój systemu informatycznego i aplikacji mobilnych, prowadzenie działań marketingowych oraz powiększenie zespołu. Wszystkie te działania mają zapewnić Scroot-owi skalowanie usługi, co w długim okresie pozwoli firmie zająć silną pozycję w branży shared mobility.

– Uważam, że osoby, które dzisiaj inwestują w SCROOT S.A lokują swoje pieniądze w perspektywiczną spółkę działającą na dynamicznie rosnącym rynku Shared Mobility. Silne trendy światowe takie jak urbanizacja czy też zmiana zachowań konsumentów polegająca na przechodzeniu z posiadania na rzecz użytkowania, potwierdzają celowość naszego przedsięwzięcia. To wszystko sprawia, że osoby kupujące akcje SCROOT S.A. mogą liczyć na uzyskanie wysokiej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału – przekonuje Michał Michalak, główny akcjonariusz i prezes SCROOT S.A.

Więcej informacji o akcji crowdfundingowej oraz możliwość nabycia akcji na scroot.beesfund.com.

Źródło: materiały prasowe
Fot. materiały prasowe