Skuber, skuter z kierowcą
Aktualności Innowacje i biznes Mobilność

Skuter z kierowcą zamiast taksówki lub kuriera już od marca w polskich miastach

W marcu 2019 roku w kilkunastu polskich miastach pojawi się kolejna konkurencja dla taksówkarzy i kurierów. Nowa usługa o nazwie Skuber umożliwi transport osób i przesyłek skuterem. Usługa dostępna będzie we wszystkich miastach wojewódzkich Polski, a wyróżniać ją będzie najniższa na rynku cena przejazdu. 

Skuber powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą płynnie przemieszczać się oraz dostarczać przesyłki w miastach, nawet w godzinach wzmożonego ruchu. Przejazdy będą odbywać się z doświadczonymi kierowcami, więc każdy użytkownik będzie czuł się bezpiecznie, nawet jeśli nigdy nie podróżował jednośladem.

Proste zasady

Krótki i przejrzysty cennik, całość obsługi realizowana przez aplikację mobilną to kluczowe założenia Skubera. Cena przejazdu za jeden kilometr to tylko 0,90 zł. – Koszt przejazdu Skuberem będzie liczony za każdy przejechany kilometr, bez opłaty czasowej i innych ukrytych kosztów. Opłata początkowa wyniesie od 4 do 8 złotych w zależności od miejscowości. To bardzo atrakcyjne warunki w stosunku do samochodowej konkurencji. Przewagą nad wypożyczalniami skuterów jest to, że naszych pojazdów nie trzeba będzie odszukać w mieście ani do nich dotrzeć – kierowca po prostu przyjedzie do nas we wskazane miejsce w czasie nie dłuższym niż  8 minut– mówi Michał Dąbrowski z zespołu Skuber.

Bezpieczeństwo i wygoda

Kierowcą Skubera może zostać każdy posiadacz skutera, który pomyślnie przejdzie weryfikację przeprowadzaną przez zespół Skubera. Po nadesłaniu zgłoszenia, kierowca odbędzie rozmowę kwalifikacyjną. Aplikacja umożliwi też ocenę kierowcy i wystawienie opinii po odbytej jeździe. W celu zapewnienia podróżnym maksymalnego bezpieczeństwa, kierowcy Skuberów będą też podlegali kontroli niezależnych konsultantów.

Wszystkie pojazdy w Skuberze wyposażone będą w kaski dla pasażerów. Dla komfortu i wygody podróżnych każdy pojazd będzie dysponował zamontowanym bagażnikiem na podręczne torby oraz peleryny chroniące przed chłodem i wilgocią. Całoroczne wyposażenie każdego jednośladu gwarantuje komfortowy transport również zimą oraz w dni deszczowe.

Ekspresowe przesyłki kurierskie

Jednym z kluczowych zadań stawianych przed Skuberem jest dostarczanie ekspresowych przesyłek kurierskich. Czas realizacji kursu może wynieść mniej niż 30 minut, zaś koszt usługi to jedynie 1,8 zł za każdy przejechany kilometr. – Dzięki elastycznemu modelowi zamówień przesyłek, wysokiej dostępności kierowców Skubera, a także atrakcyjnym cenom, będziemy konkurencyjni na rynku ekspresowych przesyłek realizowanych w miastach. Ofertę chcemy kierować nie tylko do firm. Z naszych analiz wynika, że nasza usługa może również spotkać się z zainteresowaniem klientów indywidualnych. Kierowcy Skubera będą mogli przewozić w zasadzie każdego rodzaju drobne przesyłki – koperty, upominki, a nawet kwiaty – dodaje Michał Dąbrowski.

Podstawowe dane o usłudze

  • Cena za 1 km to 0,90 zł
  • Obsługa przez aplikację mobilną (płatności, opinie, zamówienia)
  • 69 000 kierowców zweryfikowanych i ocenianych na bieżąco
  • Start 1 marca 2019 w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz we Włoszczowej

Źródło: Skuber
Fot. Skuber