Bartosz Dominiak

Czym się zajmuję?

Bartosz Dominiak - Smart City Expert&BloggerOd kilku lat jestem Smart City Expertem&Bloggerem:

  • piszę i opowiadam o inteligentnych miastach
  • wspieram inteligentne miasta i tych, którzy chcą je współtworzyć
  • doradzam tym, którzy mają interesujące pomysły na rozwijanie metropolii, miast średniej wielkości, ale i całkiem niewielkich ośrodków miejskich
  • prowadzę prelekcje i warsztaty z rozwoju współczesnych miast
  • cały czas uczę się o miastach, bo prędkość – z jaką one dziś się zmieniają – nie pozwala nawet na chwilę przestoju.

Motto, które przyświeca mojej aktywności w obszarze inteligentnych miast, brzmi:

Smart city to nie tylko technologie, lecz przede wszystkim ludzie,
dla których technologie mają pracować.

 

Kim jestem?

Bartosz Dominiak - Smart City Expert&BloggerO urodzenia, czyli od 1976 roku mieszkam w Warszawie: najpierw na Woli (nic z tego nie pamiętam), a od 1977 r. na Ursynowie.

Od zawsze, czyli odkąd pamiętam, interesuje mnie miejsce, w którym żyję: najpierw podwórko, następnie ulica, osiedle, gmina (tak, tak była kiedyś Gmina Warszawa-Ursynów), wreszcie cała Warszawa. Lubię stolicę i na co dzień uważam ją za bardzo dobre miejsce do mieszkania, pracy, zabawy. Ale lubię również podróże do innych miast, które zawsze staram się zwiedzać spacerując. Bo nie ma lepszego sposobu na poznanie miasta niż wtopić się w tłum i poczuć się częścią lokalnej wspólnoty. A najlepiej to robić korzystając z chodników i transportu zbiorowego.

Kilka faktów o mnie: jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pracowałem zarówno w sektrzy prywatnym, jak i w administracji publicznej. Przez 4 lata byłem radnym Warszawy. Napisałem i obroniłem pracę na studiach podyplomowych o ciekawej tematyce „Zarządzanie Ryzykiem: Prognozowanie, Planowanie Strategiczne, Foresight)”.

Od 5 grudnia 2018 r. pełnię funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (zapraszam na stronę na Facebooku).

Więcej zawodowo na portalu LinkedIn.