XI edycja Smart City Forum
Blog Patronaty Zaproszenia

15-16 czerwca: Smart City Forum. 100% online

XI edycja Smart City Forum jednak odbędzie się. Wzorem innych dużych konferencji będzie przeprowadzona w formie online. Spotykamy się 15-16 czerwca. Agenda wydarzenia pod względem merytorycznym nie uległa większym zmianom. Na uczestników czeka kilka nowości, m.in. prowadzenie dyskusji w dwóch ścieżkach tematycznych “Human Smart City” oraz “Eko i Inwestycje”.

Zanim podam szczegóły o zbliżającej się edycji Smart City Forum, obejrzyjcie relację w jesiennego spotkania:

Tym razem będzie inaczej, ale na pewno równie interesująco. Smart City Forum to wydarzenie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na Świecie. W ciągu 2 dni kongresu eksperci oraz praktycy związani z tematyką smart city przedstawią najistotniejsze tematy, a także podzielą się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. Nadchodzące wydarzenie obejmie zagadnienia, które pozwolą na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Co w programie Smart City Forum?

Edycja Forum online stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, poprawa jakości życia, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case’ów. Nie zabraknie także zagadnień związanych z transformacjami cyfrowymi w miastach.

W trakcie drugiego dnia odbędzie się dobrze znana i doceniana przez stałych uczestników sesja round tables, która umożliwia pogłębioną dyskusję na bieżące tematy dotyczące rozwoju inteligentnych miast. Formuła wprowadza dynamizm oraz możliwość integracji i networkingu między uczestnikami.

Nowym elementem agendy w tym sezonie będą 2 ścieżki tematyczne. Ścieżka “Human Smart City” (pierwszego dnia) skupi się na zagadnieniach takich jak polityka senioralna oraz mieszkaniec jako użytkownik przestrzeni publicznej. Z kolei drugiego dnia dyskusje odbędą się w ścieżce “Eko i Inwestycje”, gdzie uczestnicy będą szukać odpowiedzi na pytania związane z tematyką zielonych miast oraz mobilnością i ekologią.

Niestety, tym razem nie będzie tradycyjnej już Wielkiej Gali Smart City. Ogłoszenie wyników Konkursu Smart City nastąpi po zakończeniu dyskusji w pierwszym dniu Forum. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnieni zostaną zarówno przedstawiciele administracji lokalnej, jak i biznesu.

Informacje praktyczne

Program XI edycji Smart City Forum

Nominowani do Konkursu Smart City 

Kupno biletu upoważniającego do udziału

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.