XI edycja Smart City Forum
Blog Patronaty Zaproszenia

16-17 marca w Warszawie: Smart City Forum po raz jedenasty [update – przełożone]

UPDATE – info od organizatorów: XI Smart City Forum zostało przełożone ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Tradycyjnie u progu wiosny chcę Was zaprosić na Smart City Forum. XI edycja wydarzenia odbędzie się już 16 i 17 marca w Warszawie. Na uczestników czeka kilka nowości, m.in. prowadzenie dyskusji w dwóch ścieżkach tematycznych “Human Smart City” oraz “Eko i Inwestycje”. Pierwszy dzień Forum zakończy Wielka Gala Smart City, podczas której poznamy laureatów konkursu za 2019 rok.

Zanim podam szczegóły o zbliżającej się edycji Smart City Forum, obejrzyjcie relację w jesiennego spotkania:

Smart City Forum to wydarzenie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na Świecie. W ciągu 2 dni kongresu eksperci oraz praktycy związani z tematyką smart city przedstawią najistotniejsze tematy, a także podzielą się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. Nadchodzące wydarzenie obejmie zagadnienia, które pozwolą na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Co w programie Smart City Forum?

Wiosenna edycja Forum stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, poprawa jakości życia, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case’ów. Nie zabraknie także zagadnień związanych z transformacjami cyfrowymi w miastach.

Pierwszy dzień wydarzenia zwieńczy Wielka Gala Smart City, na której wręczone zostaną nagrody laureatom Konkursu Smart City. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnieni zostaną zarówno przedstawiciele administracji lokalnej, jak i biznesu. Wszyscy przyczyniający się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań zwiększających konkurencyjności polskich miast i gospodarki.

W trakcie drugiego dnia odbędzie się dobrze znana i doceniana przez stałych uczestników sesja round tables, która umożliwia pogłębioną dyskusję na bieżące tematy dotyczące rozwoju inteligentnych miast. Formuła wprowadza dynamizm oraz możliwość integracji i networkingu między uczestnikami.

Nowym elementem agendy w tym sezonie będą 2 ścieżki tematyczne. Ścieżka “Human Smart City” skupi się na zagadnieniach takich jak polityka senioralna oraz mieszkaniec jako użytkownik przestrzeni publicznej, a tematyka ścieżki “Eko i Inwestycje” odpowie na pytania związane z tematyką zielonych miast oraz mobilnością i ekologią.

Informacje praktyczne

Program XI edycji Smart City Forum

Nominowani do Konkursu Smart City 

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.