Smart City Wrocław Startup Challenge
Innowacje i biznes Smart Citizen Zaproszenia

Smart City Wrocław Startup Challenge. Trwają zapisy

9-10 czerwca we Wrocławiu odbędzie się Startup Challenge – hackathon, łączący ideę smart city z energią i potencjałem startupów. Zwycięski pomysł ma szansę na zdobycie do miliona złotych na realizację swojego pomysłu! Uczestnicy dostaną dostęp do API miejskich, co pozwoli bazować na rzeczywistych danych i podejmować realne wyzwania.

Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miasta i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców. Uczestnicy dobiorą się w zespoły składające się z programistów, grafików, kreatorów, aktywnych mieszkańców. Na realizację projektu będą mieli 36 godzin

Przez cały czas trwania imprezy drużyny będą wspierane przez mentorów wyspecjalizowanych w zakresie tworzenia i zarządzania start-upem, marketingu czy sprzedaży. Na końcu jury wybierze jeden projekt mający największy potencjał rynkowy, który ma szansę dostać nawet do 1 000 000 złotych na realizację, a także możliwości testowania swoich rozwiązań w przestrzeni miejskiej dzięki CityLab.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie uczestnikom zostaną udostępnione wszystkie potrzebne przy pracy nad własnym projektem czynniki: miejsce, sprzęt, jedzenie, napoje, dostęp do internetu.

Uwaga! Udział w imprezie płatny:

  • za uczestnika 30 zł (early ticket) lub 40 zł (normal ticket)
  • za zespół 120 zł

Agenda wydarzenia i więcej informacji na stronie smartcitychallenge.pl

Zapisy na platformie Eventbrite.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Wrocław we współpracy z Footsteps oraz Applover.