Danfoss Eco
Aktualności Ekologia Innowacje i biznes Lifestyle

Smart heating we wspólnej ofercie innogy i Danfoss

Od 1 grudnia do oferty innogy weszły nowe produkty, które wpisują się w ideę smart home: elektroniczne termostaty grzejnikowe Inteligentne Ogrzewanie Danfoss Eco™ oraz system inteligentnego sterowania ogrzewaniem Inteligentne Ogrzewanie Danfoss Link™, składający się z centrali sterującej i inteligentnych termostatów grzejnikowych.

Rozwiązania te pozwalają na efektywne wykorzystywanie energii przez gospodarstwa domowe w sezonie jesienno-zimowym i zapewniają do 30% jej oszczędności. Co więcej, dzięki dostępnej aplikacji Danfoss Link™ na smartfony i tablety, można zdalnie regulować temperaturę w domu według indywidualnych potrzeb.

Nowe produkty to efekt współpracy innogy i Danfoss Poland, jednej z czołowych firm oferujących rozwiązania efektywne energetycznie m.in. z obszaru ogrzewnictwa.  Celem współpracy jest stworzenie wspólnych rozwiązań, które pomogą w bardziej efektywnym zarządzaniu energią. Pierwszym etapem współpracy jest oferta „Inteligentne Ogrzewanie”, dedykowana klientom indywidualnym. Cieszymy się, że klienci innogy będą mieli możliwość uzyskania dodatkowych oszczędności jeszcze w tym sezonie grzewczym. „Inteligentne Ogrzewanie” zapewnia nie tylko wysoki komfort cieplny, ale również istotę oszczędności energii. Wystarczy obniżyć temperaturę o 1 st. C, aby zaoszczędzić około 6% energii, a tym samym obniżyć rachunki. Co więcej, dzięki rozwiązaniom Danfoss Smart Heating, klienci mogą podążać za najnowszymi trendami w digitalizacji i zarządzać ogrzewaniem przez smartfon – mówi Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland.

Oferta „Inteligentne Ogrzewanie”, umożliwiająca najem termostatów grzejnikowych, dostępna będzie dla klientów innogy Polska od 1 grudnia. Koszt wynajmu głowic termostatycznych uzależniony jest od długości podpisania umowy wybranego rozwiązania i liczby wynajmowanych głowic. W przypadku Inteligentne Ogrzewanie Danfoss Eco™ cena najmu waha się od 4,90 zł do 8,90 zł za miesiąc. Wynajem zestawu Inteligentne Ogrzewanie Danfoss Link to koszt 46,90 zł miesięcznie.

– Bardzo cieszymy się, że dzięki współpracy z Danfoss Poland nasza firma rozszerzyła ofertę produktową o rozwiązania z zakresu Smart Heating. Zarówno dla nas, jak i dla naszego partnera jedną z najważniejszych wartości jest propagowanie efektywnego wykorzystania energii i rozwijanie technologii związanej z inteligentnym domem, biurem czy budynkiem – mówi Janusz Moroz, członek zarządu ds. handlu innogy Polska S.A.

Niedługo również oferta dla klientów biznesowych

Wprowadzone do oferty nowe produkty innogy są adresowane tylko do klientów indywidualnych. Wkrótce, dzięki współpracy obu firm, zostanie zaprezentowana również oferta dla klientów instytucjonalnych. – Oferta dla klientów indywidualnych to dopiero początek naszej współpracy i już pracujemy nad rozwiązaniami dla klientów biznesowych. Nasze produkty w zakresie efektywnego wykorzystania energii w połączeniu z technologiami oferowanymi przez Danfoss pozwolą na zbudowanie kompleksowych rozwiązań do zarządzania budynkami i automatyką przemysłową – zapowiada .

Źródło: materiały prasowe innogy Polska
Fot. Danfoss Poland