Smart Medius Hackathon! 24h zdrowej technologii
Bezpieczeństwo Blog Patronaty Smart Citizen Startupy Technologie Zaproszenia

Smart Medius Hackathon! 24h zdrowej technologii! – trwają zapisy

Czy elementem inteligentnego miasta są zdrowi mieszkańcy? Na pewno tak. Z tego założenia wyszli organizatorzy Smart Medius Hackathon, który odbędzie się 23-24 marca 2019 roku w Rzeszowie. Jesteś pasjonatem nowych technologii w obszarze zdrowia? Lubisz projektować lub programować, tworzyć i wdrażać swoje pomysły w rzeczywistość? Właśnie trwają zapisy. Gorąco namawiam do udziału również dlatego, że będziemy mogli się tam spotkać – zostałem zaproszony do udziału w charakterze mentora i jurora, a Smart City Blog jest patronem medialnym wydarzenia. 

Kto może wziąć udział? Rejestracja

Projekty będą powstawały w interdyscyplinarnych teamach, a ich celem będzie stworzenie możliwie najlepszego rozwiązania danego problemu w określonym czasie. Będzie to praca nad realnym produktem dla miasta z obszaru Smart City Health (Smart Zdrowie), który zostanie uruchomiony wkrótce po zakończeniu spotkania. W trakcie hackathonu zapewniony bedzie dostęp do mentorów oraz udział znanych firm z branży nowych technologii i medycyny (zdrowia).

W wydarzeniu mogą wziąć całe zespoły lub indywidualne osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w uruchomieniu zdrowej platformy miejskiej. Zaproszenie kierowane jest też do firm, które będą chciały wysłać swoich przedstawicieli. W każdym zespole powinni się znaleźć: programista, analityk, UX designer, UI designer, architekt, praktyk zdrowia, ew. specjalista ds. promocji i marketingu.

Nie masz zespołu? Nie martw się. Jest możliwość udziału z tzw. „wolnej stopy” i dołączenia do spontanicznie powstających zespołów już na miejscu.

Zwycięski zespołów otrzyma pomoc we wdrożeniu platformy, pomysłu, produktu tak, aby ten projekt żył na co dzień i był rozwijany – nie tylko lokalnie, ale też globalnie.

Rejestracja do 10 marca 2019 jest możliwa poprzez stronę hackathonrzeszow.evenea.pl.

Organizatorami hackathonu są Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie oraz inicjatywa Rzeszów Smart City.

Strona wydarzenia na Facebooku

Program Smart Medius Hackathon

Hackathon odbędzie się 23-24 marca 2019 r. w Centrum Medycznym Medyk (ul. Szopena 1) w Rzeszowie.

23 marca 2019
10:00 – Rejestracja uczestników, kompletowanie zespołów, przygotowanie sprzętu.
12:00 – Oficjalne otwarcie Hackathonu.
13:00 – 13:00 (24h) – Czas wytężonej pracy nad projektem 🙂
14:-00 – 18:00 – Mini-hackathon dla dzieci i rodziców. Tworzenie z klocków lego zdrowego Miasta Rzeszowa.

24 marca 2019
13:00 – Zakończenie prac, czas rozrywki i relaksu. 🙂
13:00 – 15:00 Ocena projektów przez Komisję.
15:00 – Prezentacja wybranych projektów, ogłoszenie wyników.

Obszary tematyczne hackathonu

1. SMART EDUKACJA
Przykład działania:
Edukacja dzieci i młodzieży ale przede wszystkim osób starszych poprzez współpracę z Kuratorium Oświaty, Uczelniami i Seniorami w zakresie m. n. niewydolności serca, leczenia przeciwkrzepliwego, udaru mózgu, wad serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia, chorób metabolicznych, pierwszej pomocy. Najpierw 100, potem 664 szkolenia. Plus szkolenie bezpośrednie oraz e-learning (materiały edukacyjne, filmy instruktażowe, strona internetowa. Spotkania online ze specjalistami wybranych dziedzin).

2. ZDROWE MIASTO/ WOJEWÓDZTWO/ POLSKA/ ŚWIAT
Przykład działania:
Aplikacja BEZPIECZNE MIASTO, WOJEWÓDZTWO, POLSKA etc., obejmująca m.in.:
-Edukację / e-learning;
-Mobilną kartę życia;
-Opaski życia;
-In Case of Emergency – z opcją wezwania pomocy nawet przy zablokowanym telefonie;
-Lotniskowy Punkt Medyczny – Health Before Flight – pierwszy w Polsce punkt medyczny zlokalizowany na terenie portu lotniczego Jasionka, z możliwością wykonania badań diagnostycznych. W punkcie dostępne będą także defibrylatory AED z nawigacją GPS;

3. ZDROWY SENIOR W MIEŚCIE (E-Senior)
Przykład działania:
Zwiększenie dostępności usług społecznych, w szczególności dziennych usług opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej, poprzez utworzenie i prowadzenie ośrodka opieki dziennej.

4. E-KIOSKI TELEMEDYCZNE – AED – TELEMEDYCYNA
Przykład działania:
Kioski umożliwiają wykonywanie częstszych badań profilaktycznych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych wraz z kompleksowym wsparciem kompetencyjnym lekarzy specjalistów. Badania można wykonywać samodzielnie, korzystając z indywidualnego konta pacjenta, wszystkie wykonywane pomiary zapisywane są na karcie pacjenta. Wyniki dostępne są również dla lekarzy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego. W kiosku telemedycznym można samodzielnie wykonać badania obejmujące: masę ciała, pomiar ciśnienia krwi, analizę sygnału EKG z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach – badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi.

Defibrylatory AED. Wyposażenie instytucji publicznych (szkoły, sklepy, kościoły, urzędy, kina, przystanki autobusowe, itp.) w Automatyczne Defibrylatory AED, a także organizacja szkoleń z zakresu obsługi reanimacji AED. Najpierw 100, potem 664 sztuki!

TELEMEDYCYNA czyli system leczenia, monitoringu i zarządzania kontaktami z pacjentem, umożliwiający stały dostęp do specjalistycznych porad i systemu informacji o pacjencie. Gdy system monitorujący pacjenta wykryje odchylenia od normy, odpowiedni specjaliści są o tym natychmiast powiadamiani.

5. ZDROWY OPEN SPACE
W tym obszarze ogranicza cię tylko wyobraźnia!

 

Smart City Blog jest patronem wydarzenia.