samochód, nawigacja
Aktualności Innowacje i biznes Mobilność Przestrzeń

1,5 mld zmian w mapach cyfrowych TomTom! Miesięcznie!

Firma TomTom (TOM2) ogłosiła, że w ciągu jednego miesiąca wprowadziła 1,5 miliarda zmian w mapach cyfrowych, które są co tydzień dostarczane konsumentom. Baza map TomTom przyjmuje średnio ponad 570 zmian na sekundę, które zachodzą w rzeczywistości na całym świecie. Zmiany te dotyczą geometrii i cech drogowych, mogą obejmować nowe punkty POI, analizowane skrzyżowania dróg lub nowy adres.

– Czas między zmianą zachodzącą w realnym świecie, a tą odzwierciedloną w naszych danych mapowych, jest teraz znacznie krótszy – i wyraźnie krótszy niż w przypadku naszych konkurentów. Każda zmiana na naszej mapie jest gwarancją jakości, więc nie tylko uzyskujemy przewagę w porównaniu z innymi producentami map, ale również zapewniamy odpowiedni poziom nawet dla najbardziej wymagających aplikacji – komentuje Alain De Taeye, członek zarządu TomTom.

1,5 mld zmian na mapie w miesiącu oznacza 49,3 mln zmian dziennie, 2,1 mln zmian na godzinę lub 570 zmian na sekundę. Mapy TomTom dostarczane są do producentów samochodów, dostawców Tier 1, firm technologicznych i programistów raz w tygodniu.

Dzięki wprowadzeniu ponad 1,5 miliarda aktualizacji map w lipcu, klienci biznesowi TomTom mają dostęp do dodatkowych:

  • 1,32 miliona kilometrów dróg, umożliwiających dokładniejsze wyznaczanie tras
  • 5,9 miliona punktów POI, zapewniających, że użytkownicy mogą znaleźć to, czego szukają
  • 2,6 miliona Punktów Adresowych, poprawiających dokładność routingu i geokodowania.

W ciągu ostatnich lat TomTom jeszcze bardziej zoptymalizował profesjonalne techniki mapowania dzięki wykorzystaniu danych zebranych od setek milionów użytkowników map na całym świecie, danych GPS  z 550 milionów podłączonych urządzeń, pracy lokalnych inżynierów i użyciu pojazdów MoMa. Zintegrowana platforma do tworzenia map transakcyjnych TomTom wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby zapewnić krótki czas między wykrywaniem zmian w rzeczywistym świecie
i aktualizowaniem mapy – wszystko z gwarancją jakości. Ten poziom skalowalności pozwala TomTom radzić sobie z dowolnym poziomem szczegółowości zarówno na mapie nawigacyjnej, jak i na tej wysokiej rozdzielczości (HD) – dla autonomicznych pojazdów.

– Aby kształtować przyszłość mobilności, 1,5 miliarda zmian na naszych mapach w ciągu jednego miesiąca dowodzi skalowalności naszej unikalnej platformy produkcyjnej i przybliża nas do map w czasie rzeczywistym. Jesteśmy podekscytowani, że możemy kreować tę przyszłość – dodaje Alain De Taeye.

TomTom ma swoje biura również w Polsce: w Łodzi, a od tego roku również w Poznaniu.

Źródło: TomTom
Fot. Pixabay