TomTom On-Street Parking
Aktualności Innowacje i biznes Mobilność Technologie

TomTom On-Street Parking: 100 europejskich miast, w tym Warszawa i Łódź

TomTom On-Street Parking jest przełomową usługą dla kierowców, która ułatwia poszukiwanie miejsca parkingowego. Usługa dostarcza kierowcom prawdopodobieństwo znalezienia miejsca parkingowego na ulicy, a także informacje o średnim czasie poszukiwania. Od teraz jest ona dostępna dla stu miast Europy, w tym także Warszawy i Łodzi. 

TomTom On-Street Parking wskazuje miejsca parkingowe w miastach oraz lokalizacje, w których są one bezpłatne. Zapewnia to wyraźną przewagę nad innymi usługami, które wyszukują płatne miejsca parkingowe, dostarczając wąski, nieprecyzyjny pogląd i tym samym ograniczając wyniki do określonych obszarów geograficznych i dróg. Lepiej zlokalizowane, dostępne miejsca parkingowe często nie są wobec tego uwzględniane.

Usługa TomTom On-Street Parking uzupełnia istniejący serwis informacyjny Off-Street Parking. Jest on oferowany klientom OEM i Enterprise, a także za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji (API) w portalu TomTom Developer Portal.– TomTom On-Street Parking pomaga kierowcom zachować spokój i zminimalizować stresujące chwile związane z parkowaniem, a także oszczędzić czas i pieniądze – mówi Ralf-Peter Schäfer, VP Traffic and Travel w TomTom. – Uwzględniając w usłudze 100 najważniejszych europejskich miast, pomagamy poprawić ich mobilność – dodaje.

Od czasu premiery, usługa TomTom On-Street Parking została wyróżniona nagrodą Automotive Innovation Award na AIA w lutym 2017 r., a także nagrodą TechXLR8 za innowację w usługach mobilnych na London Tech Week w czerwcu 2017 r.

Źródło: TomTom