TRANSEXPO Targi Kielce 2016
Ekologia Infrastruktura Innowacje i biznes Mobilność Patronaty Zaproszenia

TRANSEXPO znów zelektryzuje branżę. Targi Kielce zapraszają

Światowe premiery, nowe trendy i kierunki  rozwoju transportu publicznego, w tym elektromobilność,  a także polska myśl techniczna to tylko część tego, co czeka na  odwiedzających  XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. To najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie  w dniach 23-24 października br. na Targach Kielce.

Program Rozwoju Elektromobilności to jeden z głównych elementów  „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” przyjętej niedawno przez rząd, a elektromobilność to nie tylko prywatne samochody elektryczne, ale również transport miejski. Według prognoz rządu do 2020 roku na ulice polskich miast  ma wyjechać  600 nowych autobusów elektrycznych, a Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało właśnie specjalne porozumienia z 24 samorządami związane z bezemisyjnym transportem publicznym.

Podczas Targów TRANSEXPO  w Targach Kielce będzie można zapoznać się z najnowszymi  osiągnięciami  w tej dziedzinie, tak jak podczas poprzedniej edycji niemal każdy z wystawców pokaże model autobusu elektrycznego.

Premiery podczas TRANSEXPO

TRANSEXPO Targi KielceNiespodzianką,  dla której warto odwiedzić  Targi TRANSEXPOm będzie z pewnością światowa premiera najnowszego modelu autobusu firmy SOLARIS. Aby podsycić zainteresowanie, szczegóły dotyczące tej premiery owiane są tajemnicą – wszystko wyjaśni się podczas Targów.

Z kolei marka AUTOMET z Sanoka, do tej pory znana z adaptowania dostawczych mercedesów na minibusy, w Kielcach zaprezentuje pierwszy pojazd własnej konstrukcji, który na rynku pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Ten mały autobus elektryczny,  będący dobrym rozwiązaniem dla przewozu i obsługi  lotnisk,  to w 100% polska myśl  techniczna.

Nowa gwiazda segmentu  Business

TRANSEXPO Targi Kielce 2016A z czym powinien się kojarzyć  transport turystyczny? Przede wszystkim powinien być nowoczesny, szybki,  wygodny, bezpieczny i niezawodny. Prezentowany na Targach TRANSEXPO  nowy model autobusu Mercedes-Benz Tourismo RHD to maksimum ekonomiki, bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu, którego parametry przekonają do siebie zarówno przewoźników jak i pasażerów oraz kierowców. Jego obszar zadań sięga od linii dalekobieżnych aż po dalekie trasy turystyczne, obejmując również przewozy wahadłowe, wycieczkowe, a także okazyjne przejazdy na liniach międzymiastowych. Tym samym nowy Tourismo RHD jawi się jako nowa gwiazda w segmencie Business, którego to mianem Mercedes-Benz określa szczególnie szeroki zakres zastosowań pojazdów branży autobusowej.

Drugą ciekawą nowością od Mercedes-Benz będzie prezentacja nowego modelu autobusu  SETRA –  TopClass S 531 DT, który łączy w sobie elegancję, bezpieczeństwo i ekonomikę. Niższe zużycie paliwa, dzięki nowoczesnej technologii układów napędowych, i wyjątkowo duża żywotność sprawiają, że Autobusy Setra to symbole doskonale wyważonych całkowitych kosztów eksploatacji.

Trochę historii. Zabytkowe autobusy w Targach Kielce

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO  2018 obok najnowocześniejszych autobusów można będzie zobaczyć także bardziej wiekowe pojazdy. A to za sprawą  Wystawy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy. Zaprezentowanych zostanie na niej kilka różnych pojazdów dokumentujących montaż przemysłowy autobusów miejskich .

*   *   *

XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO tradycyjnie już współorganizuje, razem z Targami Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Partnerami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

Smart City Blog jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Fot. Targi Kielce