Monorail
Blog Infrastruktura Mobilność Zaproszenia

Jak będzie zmieniać się transport w Smart City? Debata podczas Kongresu Transportu Publicznego

12-13 października w Warszawie odbywa się VI Kongres Transportu Publicznego. Pierwszego dnia wydarzenia będę moderował dyskusję Transport w smart city – zmiany na przestrzeni lat, będąca częścią bloku tematycznego „Technologie dla miast”. Serdecznie zapraszam na cały Kongres i w szczególności na debatę.

Moimi rozmówcami będą:

  • Kazimierz Berger, Dyrektor, Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku
  • Marcel Klinowski, Prezes Zarządu, Fundacja Projektów Obywatelskich, Szef zespołu transportu Stowarzyszenia Republikanie
  • Wojciech Miechowicz, Kierownik Działu Transportu Aglomeracyjnego i Informacji Pasażerskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
  • Jacek Sieński, Dyrektor Handlowy Płatności Elektronicznych, Mennica Polska SA
  • Przemysław Sowa, Prokurent Spółki, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie
  • Zbigniew Wyszogrodzki, Prezes Zarządu, Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o.
  • Artur Zawadzki, Konsultant ds. transportu publicznego, Lepszy-transport-publiczny.org
  • przedstawiciel Panek Carsharing

O czym będziemy dyskutować? Uczestników panelu chcę zapytać m.in. o pozytywne zmiany w przyzwyczajeniach transportowych Polaków o to , jak zwyczaje transportowe w miastach będą zmieniać się w najbliższych latach o skuteczne sposoby zachęcania mieszkańców do rezygnacji z samochodu jako środka transportu; o rolę sharing economy (carsharing, bikesharing, scootersharing, carpooling, Uber, taxi match, etc.) oraz o integrację transportu miejskiego z transportem podmiejskim. Mam nadzieję, że poszukamy tez wzorców zagranicznych dla naszych miast.

Debata odbędzie się w ramach VI Kongresu Transportu Publicznego w dniu 12 października (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Nauki Kopernik (sala II).

Więcej o VI Kongresie Transportu Publicznego

Smart City Blog jest patronem medialnym wydarzenia.