Smart City Forum - IV edycja
Zaproszenia

V edycja Smart City Forum już w marcu [ZAPROSZENIE]

W dniach 8-9 marca odbędzie się V edycja Smart City Forum. Po raz kolejny nadarza się świetna okazja do pogłębionej dyskusji stanie inteligentnych miast w Polsce. Tym razem szczególny nacisk zostanie położony na miejską mobilność, inteligentną infrastrukturę oświetleniową, elektromobilność i gazomobilność, miejskie usługi płatnicze. Nie zabraknie  również rozmów o integracji karty aglomeracyjnej, tworzeniu przestrzeni miejskiej (również z wykorzystanie terenów kolejowych), efektywności energetycznej, a także o nowych modelach biznesowych i finansowaniu infrastruktury municypalnej.

Transformacja jaką obserwujemy obecnie w miastach pokazuje, że inteligentne rozwiązania towarzyszą nam w codziennym życiu. Zmiany te dotyczącą wielu aspektów, począwszy od transportu, poprzez ekologię, budownictwo, energetykę czy też współpracę i komunikację z mieszkańcami. Smart City Forum to platforma dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną, która pozwala na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń w zakresie inteligentnych miast, uwzględniając w tym interesy mieszkańców.

Smart City Forum stało się jedną z najważniejszych, a może i najważniejszą konferencją na temat inteligentnych miast w Polsce. Dwa razy do roku (relacje z III edycji i IV edycji) gromadzi prezydentów i urzędników samorządowych z najważniejszych miast, przedstawicieli administracji państwowej odpowiedzialnych w rozwój polityk miejskich oraz prezesów największych firm sektora nowych technologii. Nie inaczej będzie tym razem.

Program V edycji Smart City Forum zapowiada się interesująco. Organizatorzy przewidzieli siedem bloków tematycznych, w ramach których odbędą się zarówno prezentacje, jak i dyskusje panelowe. Ich tematyka jak najbardziej nadąża za obecnymi trendami w dyskusjach o polskich miastach. Będzie o różnych aspektach mobilności, efektywności energetycznej, kształtowaniu przestrzeni miejskiej, o nowoczesnych usługach świadczonych przez miasta oraz o sposobach finansowania inteligentnych rozwiązań miejskich. Ciekawostką będzie FireChat z laureatami zeszłorocznego Konkursu Smart City, podczas którego prezydenci nagrodzonych miast opowiedzą o zmianach, jakie wdrożyli w minionym roku.

Gwarancja jakości Smart City Forum

Nad merytoryczną wartością Forum czuwa Rada Programowa, w której zasiadają między innymi: Robert Biedroń (Prezydent Miasta Słupska), Maciej Bluj (Wiceprezydent Miasta Wrocławia), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Tadeusz Krzakowski (Prezydent Miasta Legnicy), Marcin Wojdat (Sekretarz m.st. Warszawy), a także Adrian Kurowski (Dyrektor Visa Europe w Polsce), Bogdan Rogala (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Philips Lighting CEE), Tadeusz Kościński (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju).

– Właśnie ta konferencja, to taki zbiór, w jednym miejscu, doświadczeń poszczególnych samorządów, jak tym wymogom współczesności, my jako samorządowcy możemy sprostać. To doskonała platforma wymiany myśli, wiedzy i dobrych praktyk. Bardzo ważne jest, żeby wymieniać się taką informacją, ponieważ zmienia się świat, bardzo szybko zmieniają się też i oczekiwania, i przede wszystkim sposób funkcjonowania ludzi – tak opisuje wydarzenie Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Na konferencji Smart City Forum możemy znaleźć mnóstwo inspiracji do dalszego rozwoju naszych małych ojczyzn, do rozwoju naszych miast, do wymiany dobrych praktyk, do pewnej refleksji nad tym co robimy i robienia tego lepiej. To forum podczas, którego możemy praktycznie porozmawiać o nowych technologiach, o smart cities, o smart citizens oraz o tym co jest przyszłością rozwoju naszych miast – tak Forum widzi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Wielka Gala i Konkurs Smart City

Wielka Gala Smart City 2016Podczas V edycji Forum odbędzie Wielka Gala Smart City. W jej trakcie już po raz drugi niezależna kapituła konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodzi laureatów Konkursu Smart City w następujących kategoriach:

  • Smart City do 100 tys. Mieszkańców
  • Smart City od 100 do 500 tys. Mieszkańców
  • Smart City powyżej 500 tys. Mieszkańców
  • Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution
  • Człowiek Roku
  • Innowacja smart city

Więcej informacji i rejestracja

Smart City Forum - V edycjaV Smart City Forum odbędzie się 8-9 marca br. w w Hotelu Westin w Warszawie. Osoby zainteresowane wydarzeniem zachęcam do odwiedzenia strony wydarzenia www.smartcityforum.pl. Znajdziecie tam aktualny program Forum, informacje o prelegentach, relacje z poprzednich edycji, a także warunki rejestracji.

Organizatorem Smart City Forum jest MMC Polska

Warsaw Smart City jest patronem medialnym wydarzenia.