startup
Aktualności Innowacje i biznes Technologie

Trwa nabór do konkursu „V4 Innovators in Israel Training Program”

Grupa Wyszehradzka (Grupa V4) stawia na innowacje i współpracuje w tym zakresie m.in. z Izraelem. Pierwszym wspólnym projektem jest 2,5 tygodniowy program szkoleniowy w Izraelu dla startupów, pochodzących z krajów V4. Nabór aplikacji ruszył 21 września 2018 r. i potrwa miesiąc (22 października). Branże, w ramach których będzie odbywała się współpraca to: ICT, Biotechnologia, Transport, Fintech, Cyberbezpieczeństwo, Sztuczna Inteligencja, Cybernetyka.

19 lipca 2017 r. w Budapeszcie premierzy krajów Grupy V4 i Izraela podpisali wspólne oświadczenie (joint statement) dotyczące pogłębienia współpracy m.in. w dziedzinie badań naukowych i innowacji. 18 czerwca 2018 r. odbyła się ceremonia podpisania porozumienia (Memorandum of Understanding) o współpracy w dziedzinie innowacyjności Grupa Wyszehradzka-Izrael. Polskę reprezentowała minister Jadwiga Emilewicz. – Mamy nadzieję, że współpraca z tak doświadczonym partnerem jakim jest Izrael, przyczyni się do otwarcia innych rynków, w tym amerykańskiego, dla startupów z grupy V4. Dlatego warto wziąć udział w konkursie – podkreśliła szefowa resortu przedsiębiorczości i rozwoju.

Celem pilotażowego programu szkoleniowego jest wsparcie start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w ocenie potencjału rynkowego ich innowacyjnych pomysłów/rozwiązań/produktów/usług i dostarczenie praktycznych narzędzi do prowadzenia innowacyjnego biznesu. Pilotaż skierowany jest też do pracowników inkubatorów odpowiedzialnych za wsparcie startupów.

7 osób z Polski wybranych w konkursie pojedzie do Izraela na 2,5 tygodniowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 3-19 grudnia 2018 r. Wezmą udział m.in. w sesjach mentoringowych i konsultacyjnych przeprowadzanych przez izraelskich ekspertów, w spotkaniach z przedsiębiorcami, interaktywnych warsztatach.

Więcej informacji o konkursie

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Fot. Pixabay