V edycja Smart City Forum
Idea smart city Warsaw Smart City Zaproszenia

VI Smart City Forum: przyszłość miast w Twoich rękach [zaproszenie]

20 i 21 września odbędzie się VI edycja Smart City Forum. Celem konferencji jest nie tylko wymiana i poszukiwanie rozwiązań dążących do unowocześnienia infrastruktury polskich miast, ale również poprawy jakości życia jego mieszkańców. Smart City Forum poświęcone jest koncepcji rozwoju innowacyjnych miast. To inicjatywa tworzona przy wsparciu czołowych przedstawicieli administracji publicznej i biznesu.

– Smart City Forum to konferencja z tradycją. Jest to z pewnością najważniejsze wydarzenie w roku, jeśli chodzi o idee smart city w Polsce. A z kolei koncepcja smart city jest światowym trendem, bardzo mocno podchwyconym przez polskie samorządy i miasta oraz firmy technologiczne. Dobrze, że w nazwie konferencji pojawia się „forum”, ponieważ to jest właśnie forum przyszłościowych idei, forum wymiany myśli i dialogu o smart city. Bo to jest rzecz fantastyczna, chwilami futurystyczna, ale jednocześnie zjawisko, które dzieje się na naszych oczach. Stajemy się cyfrowym społeczeństwem, cyfrową gospodarką i miasta też chcą być cyfrowe czy inteligentneBogdan
Rogala, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Philips Lighting CEE.

VI Smart City ForumPodczas dwóch dni konferencji, która odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie, skupimy się m.in.: na tematach związanych z inteligentnym zarządzaniem zasobami infrastruktury, wygodnymi i bezpiecznymi płatnościami za usługi miejskie, sharing economy czy bezpieczeństwem publicznym. Agenda Smart City Forum jest pełna aktualnych i ważnych zagadnień, wybranych przez Radę Programową, w której zasiadają kluczowi Eksperci związani z tematyką, wśród nich m.in.: Mariusz Gaca, Przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum, Wiceprezes Orange Polska czy Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska.

Smart City Forum to obowiązkowy punkt na mapie polskich konferencji dla wszystkich, którzy już dziś chcą brać udział w debacie związanej z przyszłością swoich miast i czynnie wpływać na ich rozwój. Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

Relacje z poprzednich edycji: Relacja z III Smart City Forum, Podczas IV Smart City Forum rozmawiano o mieszkańcach, energetyce, mobilności, edukacji, danych i płatnościach, V Smart City Forum: coraz bardziej praktyczne rozmowy o rozwoju polskich miast.

Więcej informacji o VI Smart City Forum.

Smart City Blog jest patronem medialnym wydarzenia. 

 

Fot. MM Conferences