Blog

SCB na BCP, czyli w poszukiwaniu inspiracji w Poznaniu

W miniony weekend byłem na Blog Conference Poznań 2018, imprezie, podczas której twórcy internetowi wymieniają się doświadczeniami i szukają pomysłów na ulepszanie swoich kanałów. Dla mnie była to druga tego typu impreza po Blog Forum Gdańsk we wrześniu 2017. Mam nadzieję, że nie ostatnia.

Po kiego brać w tym udział?

Pewnie zastanawiasz się, po co w ogóle brać udział w takich spotkaniach: strata czasu, a wszystko dziś można wyczytać w sieci lub obejrzeć na YouTube. A jednak nie. Przynajmniej dla mnie takie wydarzenia są ważne: pozwalają spojrzeć z dystansu na to, co robię; dają mi nową wiedzę, o tyle cenną, że pochodzącą od ludzi, którzy przetestowali ją na sobie; inspirują do dalszej aktywności, szczególnie gdy ludzie robiący podobne rzeczy pokazują do jakich doszli efektów.

Z Poznania wróciłem z głową pełną pomysłów /hehehe, taki noworoczny zapał…/ na zmiany w całym projekcie Smart City Blog. Są to wciąż pomysły jeszcze surowe i nieociosane. W najbliższym czasie będę nad nimi pracował: cześć wyrzucę do kosza, część rozwinę do takiego stanu, abym dał radę wprowadzić je w życie. Pewnie pojawią się jeszcze nowe pomysły. W każdym razie już teraz mogę obiecać kilka zmian i nowości.
Aby iść do przodu, trzeba się zmieniać. Zmiany trzeba lubić i ich się nie bać /wyszło, jak z amerykańskiego poradnika motywacyjnego…/.

Najlepsza prezentacja na #BCPoznan2018?

Na koniec jeszcze wrócę na chwilę do Poznania. W głosowaniu na najlepszą prezentację oddałem swój skromny jeden głos na Piotra Buckiego, który w rewelacyjnej prezentacji pokazał, że blogując warto pamiętać o odpowiedzialności za słowo. „Prawda czy gówno prawda?” Ja, mam taką nadzieję, wybieram zawsze to pierwsze.

Ale oddanie głosu na Piotra nie było wcale takie łatwe. Rozważałem również prezentacje Janina Daily oraz Macieja Budzicha, a także – być może wstyd się przyznać, ale nieznanej mi do teraz Aleksandry Radomskiej. Ich wystąpienia były równie wartościowe, ale w czasach walki z fakenewsami wybrałem wystąpienie Piotra Buckiego. Niemniej gorąco polecam Wam śledzenie twórczości całej czwórki, choć o miastach dużo nie piszą/mówią ;-).

Patrz i żałuj, jeśli nie byłeś 😉