#Warszawa2030
Technologie Warsaw Smart City Zaproszenia

Warszawa miastem przyszłości? [ZAPROSZENIE]

We wrześniu władze Warszawy rozpoczęły prace nad aktualizacją strategii rozwoju miasta, której horyzont czasowy ma sięgnąć aż 2030 roku. W październiku odbywają się otwarte dla mieszkańców spotkania, których celem jest wypracowanie wizji tej strategii. Trzy debaty (społeczeństwo, przestrzeń, gospodarka) już za nami, a czwarte spotkanie w formie konferencji – być może najbardziej inspirujące – już w najbliższą środę.

Temat środowej konferencji w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego brzmi „Warszawa 2030. Miasto przyszłości”. Rozmowa ma dotyczyć możliwych zmian w stolicy przez najbliższe 15 lat z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W programie konferencji:

– Rozwój miast  – Artur Kurasiński, Aula Polska

– Architektura – Paweł Majkusiak, Jems Architekci

– Transport – Szymon Kubicki, autonabaterie.pl

– Energia – Grzegorz Nowaczewski, Virtual Power Plant

– Beacony / Internet Rzeczy – Adam Jesionkiewicz, Ifinity

– Zdrowie – Anna Wójcicka, Centrum Nowych Technologii UW/Warsaw Genomics

Program zwiastuje sporo ciekawej dyskusji róznież w rozmaitych aspektach smart city. Warto się wybrać lub posłuchać/obejrzeć w sieci.

Konferencja odbędzie się 28 października (środa) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW, ul. Dobra 56/66). Wydarzenie jest organizowane przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Aulą Polską. Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie Urzędu m.st. Warszawy dedykowanej aktualizacji strategii.

 

Transmisja na YouTube (28.10.2015, g. 17.00)